Výstava Ursus Arctos o medveďovi hnedom

15. júna 2020

Je to veľké, hnedé, chlpaté a keď to stretnete v lese, budete ľutovať, že ste si nenašli čas zistiť si, ako sa pri ňom správať. Čo je to?

Dobre, asi nie je ťažké uhádnuť to – veď o ňom píšeme v nadpise.

Od utorka 16. júna 2020 môžete v našom OC CENTRO Nitra navštíviť náučno-populárnu výstavu o medveďovi hnedom “Ursus Arctos”

Prostredníctvom nej nazriete vy (a snáď aj vaše ratolesti) do života našej najväčšej šelmy a získate poznatky z najnovších výsledkov súčasného výskumu. Vidieť medveďa v životnej veľkosti je zážitok, ktorý by vám nemal uniknúť.

Autorom výstavy je kolektív zamestnancov Štátnej ochrany prírody SR, ktorý sa podujal predstaviť tohto zaujímavého kráľa našich hôr širšiemu publiku.

Výstava pozostáva z piatich tematických okruhov. Tie sú prezentované prostredníctvom, textov, interaktívnych prvkov a trojrozmerných exponátov. Vďaka nim sa dozviete nielen o stavbe tela medveďa, ale aj o jeho návykoch, správaní, miestach, ktoré má rád a niekoľko zaujímavostí navyše vám neraz vyčarí úsmev na tvári.

Výstava je určená pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ale aj pre odbornú a širokú verejnosť. Medveďa teraz môžu spoznať všetci – ale iba do 15. júla, tak s tým veľmi neotáľajte.

A nezabudnite, že medveďa je lepšie stretnúť v CENTRO Nitra než v lese.