Nevidím ale fotím📸

31. augusta 2023

Našu najbližšiu výstavu v OC CENTRO Nitra si určite nesmiete nechať ujsť. Je totiž špeciálna hneď niekoľkými spôsobmi. Autori fotografií? Ľudia so zrakovým postihnutím.  

Nevidiaci a slabozrakí sa pod fotografickým vedením Alana Hyžu učili vyjadrovať obrazom, a to v rôznych krajoch Slovenska. Spoločným cieľom bolo zachytiť moment, v ktorom sa nevidiaci a slabozrakí stávajú vidiacimi, inými slovami: keď sa tma stáva svetlom. Dobrá fotografia sa rodí v hlave a robí sa srdcom. 💕

ig (6)

Zámerom aj cieľom projektu bolo dať príležitosť nevidiacim a slabozrakým odfotiť svet vôkol za pomoci intuície, asistenta, digitálnej techniky a automatického zaostrovania. Zároveň nám tak umožnia nahliadnuť do intimity sveta nevidiacich a slabozrakých.

Cieľovou skupinou sú v tomto prípade deti a mládež. Počas realizácie sme zistili, že aj medzi dospelými je o projekt čoraz väčší záujem, a tak sme ho otvorili pre všetkých. 

Ak teda plánujete navštíviť naše OC CENTRO Nitra, nezabudnite si prezrieť túto unikátnu výstavu, počas ktorej môžete vidieť život v “tme”. Výstava potrvá od 2. do 30. septembra 2023.


Tešíme sa na vašu návštevu. 🙂