O nás

Prenájom priestorov

V prípade záujmu o promoakciu, krátkodobý, či dlhodobý nájom v priestoroch Centro Nitra Vám radi poskytneme podrobnejšie informácie. Prosím zašlite nám vyplnený formulár, na základe ktorého Vás budeme kontaktovať.

Ochrana osobných údajov

Kliknutím sem, si prezriete dokument Ochrana osobných údajov Zeon, spol. s r.o.
Kliknutím sem, si prezriete dokument Ochrana osobných údajov Citygrove north, s.r.o.

História

OC Centro Nitra je zástancom zdravého životného štýlu a preto je I. fáza obchodného centra, ktorá bola otvorená 11. apríla 2006 nefajčiarskou zónou. Našim cieľom je spokojnosť celej Vašej rodiny, pohodlný nákup a príjemne strávený čas u nás.

Centro Nitra vzniklo ako spoločný projekt developerskej spoločnosti Discovery Group a spoločnosti DB Real Estate – spoločnosť DB Real Estate so sídlom v New Yorku, s pätnástimi pobočkami po celom svete je súčasťou Deutche Asset Management, globálneho investičného fondu Deutche Bank, získava a zriaďuje komerčné a rezidenčné centrá a nehnuteľnosti pre svojich klientov po celom svete.

Výstavba bola rozdelená do 2 etáp, kde súčasťou bola aj obyvateľmi Nitry dlho očakávaná obnova okolitých komunikácií, svetelných križovatiek, chodníkov a zelene, ktorú financoval developer Discovery Group.

I. etapa

 • položenie základného kameňa 8. júna 2005
 • otvorenie pre verejnosť: 11. apríla 2006
 • rozloha: cca 24 000 m2
 • viac ako 70 obchodných jednotiek (obchody, banky, mobilní operátori, kvetinárstvo, kaderníctvo…)
 • 1 kaviareň
 • hypermarket www.hypernova.sk – vtedajšia 22. prevádzka tejto značky na Slovensku
 • na ploche 3 500 m2 zákazníci nájdu okolo 16 000 tovarových položiek, približne 70% z nich od domácich producentov ponúka prvýkrát koncepciu fast foodu so sedením priamo v priestore predajne, podobne ako v ostatných prevádzkach aj ďalšie služby, napr. vinotéka, automat na nealkoholické nápoje, detský kútik a vlastné pekárenské výrobky…

II. etapa

 • položenie základného kameňa 8. júna 2005
 • otvorenie pre verejnosť prebehlo 15.5.2009
 • pre vaše pohodlné nákupy pribudli predajne ponúkajúce oblečenie, obuv, športové potreby, služby, bytové doplnky, nábytok
 • občerstviť sa môžete v novootvorenom fastfoode, kde nájdete: 3 fastfoody a 1 reštauráciu
 • výstavba bola zahájená 01.04. 2008

Partneri II. etapy

Investor: ZEON, spol. s r. o. RREEF, the member of DB group
Developer: Discovery group, a. s.
Architekt: Les Architectes CVZ ČR, s. r. o.
Projektant: ArchDesign, s. r. o.
Generálny dodávateľ: Keraming a. s.
Riadenie nákladov: Gleeds ČR, o. z.

Súčasnosť

Centro Nitra je prvým moderným obchodným centrom v nitrianskom regióne, zameraným na pohodlný nákup celej rodiny. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti samotného centra mesta, na ploche bývalého parkoviska medzinárodného výstaviska Agrokomplex.

 • Otvorené od 11.4. 2006
 • Rozloha cca. 33 000 m2
 • Pohodlné parkovanie – viac ako 770 miest
 • Viac ako 90 obchodných jednotiek
 • Reštauračná zóna a kaviarne

Obchodné centrum ponúka kompletný potravinový sortiment, široký výber kvalitného tovaru svetových značiek, módne oblečenie, obuv, športové odevy, elektroniku, všetko pre deti, služby bánk, viacerých mobilných operátorov, kaviarne, kaderníctvo, kníhkupectvo, kvetinárstvo a ďalšie. Prehľadný kategorizovaný zoznam všetkých prevádzok nájdete na podstránke: obchody.

Ako sa k nám dostanete

Z mesta sa k nám dostanete autom od Štúrovej ulici na Triedu Andreja Hlinku, smer výstavisko Agrokomplex.

Ak prichádzate z Bratislavy (90km), resp. Trnavy (50km), odporúčame výjazd Nitra-Západ, kde budete prichádzať po Bratislavskej ulici a pokračujete od Štúrovej ulici na Triedu Andreja Hlinku, smer výstavisko Agrokomplex.

Smerom z Banskej Bystrice (120km) odporúčame využiť výjazd Nitra-Východ, kde budete pokračovať po Levickej ceste na Triedu Andreja Hlinku, smer výstavisko Agrokomplex.

Parkovanie

Denne v čase od 06:45 hod. – 21:00 hod. je Vám k dispozícii strešné parkovisko s viac ako 750 parkovacími miestami. U nás zaparkujete pohodlne a bezpečne s celou rodinou.

Využitie mestskej hromadnej dopravy

Priamo do OC Centro Nitra Vás dovezú nasledovné linky mestskej hromadnej dopravy MHD Nitra.

z Klokočiny:13, 32
z Čermáňa:2, 4
zo Zobora:2, 25
z Polygonu:2, 4, 12, 14, 15, 19
z Krškán:12, 14
z Janíkoviec:19
z centra (zast. Mlyny):2, 4, 8, 12, 13, 14, 15, 19, 25, 32

Partneri

Spolu s našimi partnermi sme k Vám v roku 2020 ešte bližšie. Nezáleží na tom, či práve cestujete, bavíte sa v divadle, alebo fandíte na hokeji. Vernostné zľavy do predajní v OC CENTRO Nitra si k Vám cestu nájdu.

K zakúpenej vstupenke na predstavenia v Divadle Andreja Bagara a v Starom divadle Karola Spišáka, k vstupenkám na domáce zápasy HK Nitra či pri cestovaní vybranou mestskou a medzimestskou hromadnou dopravou od nás získate špeciálnu kupónovú knižku plnú zliav.

Spojte príjemné zážitky s výhodnými nákupmi a navštívte nás.