Mikuláš v Centre so sebou prinesie pestrý program pre deti!

Dátum pridania: 29. 11. 2017
O pár dní tu máme jeden z najobľúbenejších sviatkov všetkých detí. Sviatok sv. Mikuláša má vo svete dlhoročnú tradíciu, preto sme ani tento rok nevynechali mikulášske popoludnie, počas ktorého vás čaká skutočne pestrý program.
 

6. december - Sviatok sv. Mikuláša

Sviatok svätého Mikuláša sa oslavuje každoročne 6. decembra. Pramene hovoria, že práve v tento deň Mikuláš ukončil svoju životnú púť vo veku približne 90 rokov. Zázraky sa však diali aj po jeho smrti a dejú sa dodnes, pretože Mikuláš stále žije v srdciach všetkých detí. Tento sviatok sa už odpradávna spájal s vierou v bohatstvo a niekedy aj s vierou v manželstvo. Dokonca sa k nemu kedysi modlievali slobodné dievčatá, ktoré túžili po vydaji.
 

Odkiaľ pochádza mikulášska tradícia? 

Azda najčastejšia tradícia, ktorá sa so sviatkom svätého Mikuláša spája, je obdarúvanie detí. Už pred mnohými rokmi si deti dávali vyčistené čižmy do okien, aby im do nich mohol Mikuláš priniesť sladkosti a ovocie. Ak boli deti počas roka zlé, v čižme si našli uhlie alebo cibuľu. Tradícia vkladať deťom sladkosti do čižiem pochádza z legendy, ktorá hovorí, že sa Mikuláš často prechádzal v noci po uliciach. Keď uvidel chudobnú rodinu s deťmi, do okna im dal jedlo, mince alebo hračky.
 

Mikulášske popoludnie v Centre: Čo vás čaká?  

Počas mikulášskeho popoludnia zaznejú nielen rozprávkové príbehy, ale aj známe pesničky. Sprievodcom rozprávkami bude moderátorka a herečka Andrea Somorovská, ktorá stvárnila niekoľko rozprávkových postáv a sama tiež naspievala množstvo známych titulných piesní k animovaným príbehom. Stretnúť sa môžete naživo aj s niektorými obľúbenými postavičkami ako Kocúr v čižmách, Baba Jaga, vlk a ďalší.
 
Prídu aj kamaráti Tom a Elo, ktorí si spolu s deťmi zaspievajú chytľavé pesničky a nevynechajú ani svoju najznámejšiu pieseň Hej do školy. Milovníci tradičných rozprávok si prídu na svoje pri dramatizovanom čítaní jednej z najznámejších detských rozprávok Janko a Marienka. Rozprávka však nebude len čítaná, ale aj hraná, takže si deti užijú veľa zábavy.
 
Sranda Banda vyčarí úsmev na tvári svojou komediálnou rodinnou šou, v ktorej sa miešajú krásne bábky, bruchovravecká technika a trefný humor. Veselé zvieratká ohúria deti kúzlami a komickými situáciami. Energické divadlo je plné gagov, aby pobavilo celú rodinu.
 
Počas mikulášskeho popoludnia nebudú chýbať ani bubliny, ktorými zabaví Mr. Bubble. Rozprávkový námorník všetkým ukáže, čo sa dá s bublinami robiť. Pre najšikovnejších sú pripravené horiace bubliny či fotenie v mega bubline.
 
Vyvrcholením programu bude príchod Mikuláša s vernými pomocníkmi anjelom a čertom. Na záver bude každé dieťa odmenené sladkým mikulášskym balíčkom a nebude chýbať ani spoločná vianočná koleda.
 
Tešíme sa na vás! 


 

logo_sevt.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_4f.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_bepon.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_robel.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_favab.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_anipet.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_grand-optical.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_billa.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_pepco.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_gatta.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_happy-grill.jpg
logo_fortuna.jpg