Odštartujte jeseň ovocno-zeleninovou očistou

Dátum pridania: 25. 09. 2017
Do každého ročného obdobia by sme mali vstúpiť s úsmevom a ľahkosťou, najmä tou vnútornou. Vyskúšajte detox, ktorý váš organizmus prečistí a pripraví na ďalšie obdobie bez ťažkostí. Doprajte si ovocno-zeleninovú očistu a budete sa cítiť omnoho lepšie! 
 

Prečo práve detox ovocím a zeleninou?

Ovocie a zelenina obsahujú veľké množstvo vody, ktoré zabezpečí vášmu telu hydratáciu a dôkladne ho prečistí. Od čriev, pečene, ľadvín, až po lymfatický systém a pokožku. Prirodzene sa vám odľahčí trávenie a organizmus si vytvorí zásoby vitamínov a minerálov. Po vylúčení nadbytočných a škodlivých látok z tela navyše pocítite ľahkosť aj na svojej telesnej váhe. Aj vďaka tomu je ovocno-zeleninová očista jednou z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších foriem detoxu. Ovocie a zelenina sú navyše ľahko stráviteľné, zaženú pocit hladu a väčšinu z nich môžete konzumovať v surovom stave bez namáhavejšej prípravy.
 
Ovocno-zeleninovú očistu môžete praktizovať jeden deň, počas víkendu alebo pokojne dovtedy, kým sa budete cítiť sviežo, spokojne a uvoľnene. Základom je jednoduchý vzorec – doobeda sa sústreďte na ovocie, ktoré vám dodá potrebnú energiu, na obed stavte radšej na zeleninu, ktorá vás zasýti, a popoludní môžete kombinovať ovocie so zeleninou.
 

OVOCIE

Najsilnejší detoxikačný účinok má citrusové ovocie, teda pomaranče, citróny a limetky, ktoré prečisťujú pečeň, odvádzajú z vášho tela škodlivé látky a spaľujú tuky. Vhodné sú ale aj banány, jablká či hrušky.
 

ZELENINA

Siahnite najmä po zelenej zelenine, ktorá obsahuje chlorofyl. Ten telo účinne zbaví škodlivých toxínov. Ideálna je kapustová zelenina ako brokolica, kapusta, karfiol a špenát. Nevynechajte tiež cesnak, ktorý znižuje krvný tlak a má silné protizápalové účinky.
 
Ak sa rozhodnete len pre jednodňový detox, pamätajte na to, že počas dňa by ste mali skonzumovať približne 1,5 kg ovocia a zeleniny v surovej či varenej forme. Okrem toho dodržiavajte pravidelný pitný režim. Odporúča sa piť najmä čistá voda, prípadne bylinkový čaj. Nápoje ako káva alebo alkohol sú počas očisty absolútne nevhodné. Intenzívny ovocno-zeleninový detox by ste tiež nemali praktizovať viac ako štyrikrát do mesiaca.
 

Detoxikujte s mierou

Ak sa po ovocnej či zeleninovej detoxikácii rozhodnete vrátiť späť k normálnemu stravovaciemu režimu, dbajte na to, aby ste si nespôsobili tráviace ťažkosti. Prechod musí byť pomalý, aby váš organizmus nezažil šok. Ťažšie jedlá teda do svojho jedálnička zaraďujte postupne. 
 
Nech sa už rozhodnete pre ovocný, zeleninový či kombinovaný detox, základom sú čerstvé a chutné suroviny. Širokú ponuku kvalitného ovocia a zeleniny nájdete aj v novej predajni BILLA, ktorá otvorí 27.9. Zdravé suroviny vám počas detoxu ponúkne aj predajňa Planeta Natur a čerstvé ovocno-zeleninové šťavy nájdete v ponuke stánku FRESH POINT. 
 
 
 


 

logo_adam.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_exisport.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_alain-delon.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_gallery.jpg
logo_brloh.jpg
logo_bepon.jpg
logo_gatta.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_subway.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_steffel.jpg
logo_sevt.jpg
logo_orange.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_orion.jpg
logo_robel.jpg
logo_favab.jpg
logo_pepco.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_panda.jpg