Máte doma školáka? Tieto obchody nevynechajte!

Poradíme vám, čo všetko bude váš školák potrebovať a ktoré obchody by ste nemali vynechať, aby ste zvládli prípravu do školy bez stresu.


Letné prázdniny sa prehupli do svojej druhej polovice a mnohí rodičia už začínajú s prípravami na september. Dieťa musí mať v prvom rade vyhovujúcu školskú tašku, písacie potreby, úbor na cvičenie a mnoho iných záležitostí, ktoré robia prípravu do školy zdĺhavejšiu a nákladnejšiu. Aj preto odporúčame začať s nakupovaním školských potrieb už teraz. Poradíme vám, čo všetko bude váš školák potrebovať a ktoré obchody by ste nemali vynechať, aby ste zvládli prípravu do školy bez stresu.
 

Písacie potreby

Papierníctvo je povinnou zastávkou všetkých rodičov, ktoré pripravujú svoje deti do školy. V predajni ŠEVT zakúpite všetko potrebné od písacích potrieb ako sú farbičky, fixky, výkresy, farebné papiere, až po peračníky či dokonca školské tašky. Vybrať si môžete z bohatého sortimentu, v ktorom nájdete určite všetko, čo bude vaše dieťa počas celého školského roka potrebovať.
 

Školská taška

Vybrať správnu školskú tašku nie je jednoduché. Dôležité je, aby bola zadná časť tašky anatomicky tvarovaná a chránila tak chrbticu dieťaťa. U žiakov prvého stupňa základnej školy by hmotnosť tašky nemala presiahnuť 1,2 kg. Kvalitný školský batoh by mal obsahovať široké a dostatočne vystužené ramenné popruhy a tiež bedrový popruh, ktorý výrazne odľahčí ramená pri nosení ťažkej tašky. S výberom tej najlepšej školskej tašky vám poradia v predajni LARABAGS alebo SAMDEX. Ak hľadáte školský ruksak pre stredoškoláka, nevynechajte športové predajne 4FEXISPORT, SPORTISIMOBELDA SPORT.
 

Učebnice, atlasy, iné školské materiály

Kníhkupectvo Martinus je tu nielen pre tých, ktorí milujú čítanie beletrie či iného druhu literatúry, ale aj pre všetkých školákov, ktorí sa pripravujú na pravidelné vzdelávanie. V kníhkupectve nájdete mnohé učebnice, cvičné zošity, atlasy sveta a ďalšie učebné pomôcky, ktoré budú súčasťou povinnej výbavy. Aby ste však školáka nezaťažovali ešte počas prázdnin len prípravou do školy, na potulkách Martinusom ho môžete odmeniť aj nejakou pútavou beletriou. Nech si ešte užije prázdniny plné príbehov!
 

Prezuvky

Dôležitou súčasťou školskej výbavy sú tiež prezuvky. Pre tých najmenších sú vhodné textilné prezuvky, pričom obuv musí byť zhotovená z priedušných materiálov. Zo zdravotného hľadiska je potrebné, aby akákoľvek obuv, ktorú dieťa nosí, mala spevnenú oblasť päty. Vhodná je tiež podrážka z bledého materiálu. Nielen prezuvky, ale aj štandardnú obuv pre školáka nakúpite bez starostí v predajniach CCC, ECCO alebo Baťa.
 

Sezónne oblečenie

Deti veľmi rýchlo rastú, preto bude zrejme potrebné vybaviť školáka aj novým sezónnym oblečením. U nás žiaden problém, všetko potrebné nakúpite pod jednou strechou! Bohatý výber detského oblečenie nájdete v predajniach UNITED COLORS OF BENNETON KIDS, ale aj v ďalších predajniach, ktorých zoznam nájdete TU
 

Na čo tiež nezabudnúť?

K ďalším pomôckam, ktoré budú školáci potrebovať patria napríklad uteráčik či hygienické vreckovky. Mamičky určite ocenia i praktické boxy na desiatu alebo špeciálnu fľašu na nápoje.  Množstvo ďalších praktických vecí, ktoré uľahčia a spríjemnia pobyt v škole, zakúpite v predajniach JYSK, ORION alebo PEPCO.
 
 
Či už máte doma skúseného školáka alebo čerstvého prváčika, výbava do školy je pre akékoľvek dieťa rovnako dôležitá. Nepodceňujte preto nákup pomôcok a vyberte sa na nákup už dnes. Veríme, že s našimi odporúčaniami vám to pôjde určite lepšie.
 


 

logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_sevt.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_jysk.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_reserved.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_omega.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_panda.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_medicine.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_billa.jpg
logo_robel.jpg
logo_samdex.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_rebeka.jpg