Neviete, ako zabaviť deti počas prázdnin? Vyskúšajte týchto 7 aktivít!

Odtrhnite deti od počítačov či tabletov a pripravte im pár zaujímavých aktivít, vďaka ktorým sa zabavia na dlhé hodiny.
 


Zrejme každé dieťa sa už nevie dočkať vytúžených letných prázdnin. No po pár dňoch nadšenie vyprchá, deti nevedia, ako voľný čas tráviť a rodičia si lámu hlavu, ako svoje deti zabaviť. Odtrhnite ich od počítačov či tabletov a pripravte im pár zaujímavých aktivít, vďaka ktorým sa zabavia na dlhé hodiny.
 

Piesočné umenie

Máte doma nepotrebné detské šľapky? Vezmite si gumovú podložku, utierku na utieranie riadu alebo čokoľvek s hrúbkou 0,3mm – 1 cm a vystrihnite si z nich spolu s deťmi rôzne tvary či jednoduché siluety. Takto vystrihnuté tvary nalepte na spodnú stranu šľapky a pošlite deti napríklad do pieskoviska. S pomocou šlapiek tak budú môcť vytvárať zaujímavé obrazce a hotové umelecké diela!
 

Potôčik z alobalu

Na túto aktivitu budete potrebovať zrejme viac alobalu, než máte doma v kuchyni na bežnú spotrebu. Spolu s deťmi si vytvorte pomocou alobalu väčšie korýtko, ktoré napustíte vodou. Deti si môžu do ručne vytvoreného potôčika nanosiť hračky určené do vody, napríklad rôzne loďky či gumenné kačičky. Môžete si byť istí, že deti sa s vodou dokážu zahrať na veľmi dlhý čas.
 

Vyzdobená záhrada

Máte doma predzáhradku s kvetmi? Nazbierajte s deťmi kamene a nechajte ich kreatívne sa vyšantiť. Stačiť vám na to budú len temperové farby a štetce. Deti môžu z kameňov vytvoriť napríklad lienky alebo kamienky jednoducho len abstraktne ozdobiť farbami. Vaša kvetinová záhradka ožije a vaše deti budú mať pocit dobre vykonanej práce. Takto namaľované kamene môžete využiť aj ako ozdobu do kvetináča.
 

Kto sa prvý trafí?

Ak máte doma viac detí, vymyslite im súťaž. Pripravte im plechovky, ktoré bude treba z určite vzdialenosti loptičkou zhodiť, alebo naopak, postavte im do určitej vzdialenosti (podľa veku dieťaťa) nádoby a nechajte ich, nech vhodia loptičku dnu. Deti môžu za počet zhodených plechoviek alebo loptičiek vo vnútri nádoby získavať body. Hra ich tak bude stále udržiavať v napätí a budú mať motiváciu snažiť sa o čo najlepší výsledok.
 

Cesta za strateným pokladom

Počkajte si, kým pôjdu deti spať alebo sa vzdialia z domu a rozmiestnite po dvore alebo po byte rôzne odkazy a pokyny na úlohy. Nakreslite im mapku, ktorá ich dovedie k ukrytému pokladu. Zaujímavé bude, ak spojíte hľadanie pokladu s aktivitami, ktoré musia deti pre získanie indície urobiť. Môžu to byť pokojne aj vzdelávacie otázky, pri ktorých zalovia v pamäti, ale aj fyzické aktivity, ktorými si precvičia telo. Na konci dobrodružnej cesty ich čaká, samozrejme, odmena.
 

Urobte kreslenie zábavnejšie

Deti milujú tvorivé činnosti ako kreslenie, no stráviť dlhý čas za jedným výkresom s pár farbičkami môže byť nuda. Nechajte preto svoje deti tvoriť v priestore a vytvorte im kresliacu tabuľu! Postačí vám k tomu veľký baliaci papier alebo tie najväčšie výkresy, aké v obchodoch majú. Nalepte papier na stenu a doprajte svojim deťom chvíľu, kedy naplno popustia uzdu svojej fantázii.  
 

Hviezdne vystúpenie

Ktoré dieťa by sa rado nepredvádzalo, však? Ak máte doma dieťa, ktoré inklinuje k tancu, hudbe či divadlu, zamestnajte ho prípravou vlastného vystúpenia, ktoré na záver slávnostne predvedie pred blízkymi. Ako porotca môžete poradiť s výberom piesne, kostýmu či s prípravou kulís. U dieťaťa tým vypestujete schopnosť prezentovať sa a vystupovať na verejnosti, pomôžete mu so zvládaním trémy a napokon jeho snahu aj patrične oceníte, čo mu pridá na zdravom sebavedomí. V prípade, že ste aktívny rodič, ktorý sa zapája do aktivít spoločne s deťmi, pripravte si spoločné vystúpenie, ktorým pobavíte vašich blízkych.

 

NÁŠ TIP:

Navštívte s deťmi Detský svet hier! Ide o špeciálny kútik od spoločnosti MEGA BLOKS, ktorý u nás nájdete do konca júla. Deti v ňom nájdu množstvo kociek rôznych farieb, ktoré sú vhodné pre deti už od 1 roka, a pomocou nich si môžu vystavať vlastné sochy alebo iné motívy. Kútik je vybavený kobercom, takže sa deti v pohodlí vyzujú a môžu sa dosýta vyhrať. Na bezpečnosť dohliadajú každý deň dvaja animátori, ktorí vaše ratolesti zabavia a pomôžu im so skladaním. Vy si zatiaľ môžete nerušene užívať nákupy. Predajne, v ktorých môžete nakúpiť výhodne a so zľavou nájdete TU
 


 

logo_steffel.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_robel.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_datart.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_brloh.jpg
logo_ccc.jpg
logo_locoburger.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_samdex.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_omega.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_house.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_planeta-food.jpg
logo_alain-delon.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_vip-luxury-concept-store.jpg
logo_gatta.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg