Deň matiek sa blíži! Čím môžete obdarovať tú svoju?

Mama je jednou z najdôležitejších osobností v našich životoch. Aj preto si každoročne pripomíname Deň matiek, ktorý je príležitosťou na to, aby sme im poďakovali za všetko, čo pre nás robia. Pretože byť mamou rozhodne nie je ľahké.  


Mama je jednou z najdôležitejších osobností v našich životoch. Aj preto si každoročne pripomíname Deň matiek, ktorý je príležitosťou na to, aby sme im poďakovali za všetko, čo pre nás robia. Pretože byť mamou rozhodne nie je ľahké.  
 

Vedeli ste, že história Dňa matiek siaha až do obdobia antiky?

Už v starovekom Grécku sa usporadúvali oslavy na počesť matky všetkých bohov – bohyne Rhey. Oslavy trvali obyčajne tri dni a slávili sa vždy uprostred marca. Úloha matiek sa neskôr oslavovala aj v 16. storočí v Anglicku. Išlo o tzv. Nedeľu matiek, ktorá pripadla na štvrtú nedeľu počas veľkonočného pôstu. Služobníctvo dostalo v tento deň voľno, aby sa mohli vrátiť k svojim matkám a stráviť s nimi deň.
Deň matiek ako ho poznáme dnes sa začal oslavovať začiatkom 20. storočia. Prezident Woodrov Wilson neskôr dokonca podpísal dokument, v ktorom bol Deň matiek vyhlásený za národný sviatok. V Československu sa deň venovaný mamám začal oslavovať v roku 1923. Počas komunizmu však bol nahradený Medzinárodným dňom žien, a tak bola táto tradícia obnovená až po roku 1989. Deň matiek sa oslavuje každoročne druhú májovú nedeľu takmer vo všetkých krajinách na svete.
 

Čím potešiť mamičku na Deň matiek?

Kvety

Takmer každá žena sa poteší kytici kvetov, či už sviatok má alebo nie. Deň matiek je výbornou príležitosťou, ako vašu lásku k mame vyjadriť krásnymi kvetmi. Zvoliť môžete klasické ruže alebo tulipány, ktoré sú veľmi obľúbené. S výberom tej správnej kytice vám pomôžu v kvetinárstve BB design.
 

Módny kúsok

Chcete sa svojej mame odvďačiť módnym kúskom a dopriať jej tak pocit cítiť sa atraktívne? Doplňte jej šatník sviežim outfitom z letnej kolekcie, aby bola pripravená na horúce letné dni a pôsobila počas nich mladistvo. Na výber máte z mnohých módnych predajní, ktoré nájdete v Centro Nitra. Ich kompletný zoznam nájdete TU.
 

Kniha

Patrí vaša mamička k milovníkom kníh? Potom nad vhodným darčekom nemusíte viac premýšľať. Potešte ju knihou, pri ktorej nebude vnímať čas a ponorí sa do napínavého príbehu. Zároveň jej doprajte čas pre seba, ktorý využije na relax v podobe čítania dobrej knihy. Ktorá je pre mamu tá pravá, vám s úsmevom poradia v kníhkupectve Martinus.
 

Kozmetika

Mamičky treba rozmaznávať, napríklad s kozmetikou Manufaktura. Potešte svoju mamu kozmetikou z jarnej limitovanej edície Sedmokráska a doprajte jej starostlivosť o svoje telo. V predajni vám ochotne pomôžu s výberom, produkty vám darčekovo zabalia a doplnia milou visačkou s venovaním zdarma.
 

Gastronomický zážitok

Deň matiek je skvelou príležitosťou odbremeniť naše mamy od niektorých nepopulárnych činností. Odmeňte ju napríklad nedeľným obedom v reštaurácii, kde si nechá pohodlne naservírovať chutné jedlo. Bez námahy, bez varenia a bez umývania riadov. Gastronomický zážitok odporúčame zažiť v reštaurácii Tantal.
 

Kávička pre mamičku zdarma

Deň s mamičkou si môžete spríjemniť aj návštevou kaviarne. Počas nedele si pre vás kaviareň Siestička pripravila milú akciu – pozvite svoju mamičku do Siestičky a kávu ku Dňu matiek dostane zdarma. To sa oplatí!
 
Nech už potešíte svoju mamu na Deň matiek akokoľvek, dôležité je, že si vážite to, čo pre vás počas svojho života robí. Byť mamou nie je ľahké, o to väčšia vďaka patrí tým ženám, ktoré to s úsmevom zvládajú.
 
Všetkým maminám želáme ten najkrajší Deň matiek!
 


 

logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_pepco.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_brloh.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_bata.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_jysk.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_steffel.jpg
logo_orange.jpg
logo_gatta.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_ocelove-sperky.jpg
logo_happy-grill.jpg
logo_robel.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_gallery.jpg
logo_vip-luxury-concept-store.jpg
logo_billa.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_scan-quilt.jpg