Získajte zdravé sebavedomie a buďte úspešná!

Dátum pridania: 13. 03. 2017
Istý L. S. Barsdale raz povedal: „Zdravé sebavedomie je nevyhnutné k pocitu šťastia.“ Dnes už môžeme povedať, že mal veľkú pravdu. Zdravé sebavedomie je totiž dôležitým faktorom vnímania našej osoby pohľadom iných, vytvárania sociálnych väzieb, ale aj úspechu v súkromnom i pracovnom živote. 
 

Ako ho dosiahnuť?

 
Sebavedomie je proces, pri ktorom si uvedomujeme vlastné hodnoty. Uvedomujeme si svoje schopnosti, možnosti, vlastnosti, zručnosti a prijímame sa takí, akými sme. Aj so všetkými nedostatkami a neduhmi. Podľa psychológov je hlavným znakom sebavedomia pokora. Zdravo sebavedomý človek si totiž uvedomuje svoju hodnotu práve preto, aký je. Tak ako má pokoru pred vlastnými nedostatkami, cíti ju aj pred nedostatkami ostatných.
 

 

Sebavedomie nie je výsadou dospelých 

Sebavedomie však nie je len vecou dospelých, formuje sa už od útleho detstva a jeho piliermi sú u detí najmä rodičia. Príčinou nízkeho sebavedomia u dieťaťa môže byť neustále karhanie a podceňovanie zo strany rodičov. Mnohí, často aj dospelí ľudia, majú problémy so sebavedomím, ktoré pramenia ešte z čias raného detstva. Aby sme dieťaťu pripravili život naplnený zdravým sebavedomím a priebojnosťou, je potrebné je viesť dieťa k samostatnosti, patrične ho ohodnotiť za dobre vykonanú prácu, vyzdvihnúť jeho pozitívne vlastnosti a čo je najdôležitejšie, naučiť dieťa prijať samého seba.
 
Aké rady by ste mali dodržiavať, aby oplývali zdravým sebavedomím a rozdávali okolo seba radosť?
 
Neporovnávajte!
Každý z nás je iný, či už vzhľadom alebo povahovo. Neporovnávajte sa s ostatnými kolegyňami, priateľkami, známymi aj neznámymi a rovnako tak nedovoľte, aby vás porovnával niekto iný. Uvedomte si, že ste výnimočná, že máte kvality, ktoré ľudia dokážu oceniť a že rozhodne máte ľuďom okolo seba čo ponúknuť.
 
 
Buďte sama sebou
Sebahodnotenie sa prejavuje aj vo výbere partnera. Ženy, ktoré majú zdravé sebavedomie a sú samy sebou, majú vždy viac nápadníkov ako hanblivky, ktorým vnútorný hlas neustále navráva, že sú neschopné. Nesnažte sa preto pretvarovať v snahe zapôsobiť. Buďte prirodzená, smejte sa, hovorte o veciach, ktoré vás zaujímajú a uvidíte, že vaše okolie vás bude milovať!
 
Robte to, čo vám robí radosť
V mladosti ste rada maľovali? Tak s tým opäť začnite. Vytvorte si chvíľku len pre seba a ponorte sa do mora kreativity. Máte záľubu v pečení? Prekvapte svojich blízkych sladkou dobrotou, za ktorú vás určite odmenia nejednou pochvalou. Alebo sa prihláste do dobrovoľníckeho združenia, pomáhajte ostatným a ako bonus získate nových priateľov. Nadobudnete nové sociálne väzby a sebavedomie na seba nenechá dlho čakať.
 
 
Buďte nad vecou
Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí - hovorí staré porekadlo. Nepanikárte hneď pri prvom probléme vo vašom živote. Doprajte riešeniam čas, nechajte si problém v pokoji uležať v hlave, porozmýšľajte, prípadne sa s niekým poraďte. Riešenie príde často samo, v tej najvhodnejšej chvíli. Pri dôležitých rozhodnutiach si spíšte na papier plusy a mínusy. Uvidíte, že racionálnym uvažovaním prídete k správnemu riešeniu.
 
Stretávajte sa s priateľmi
Dobrí priatelia dokážu zázraky. Raz za čas si dohodnite stretnutie a porozprávajte sa o všetkom, čo vás trápi i čo vám robí radosť. Pocit, že vás má niekto rád a záleží mu na vás je na nezaplatenie. Vymyslite spoločný výlet, grilovačku alebo nákupy a vaše stratené JA bude žiariť.
 
 
Majte jasno v tom, čo chcete
Stanovte si svoje ciele. Spíšte si svoj tzv. To do list, teda všetky vaše sny, ktoré si chcete splniť, ciele, ktoré chcete dosiahnuť a radosti, ktoré si chcete dopriať. Vždy, keď je to možné, niečo z tohto zoznamu uskutočnite. Verte, že moment, kedy si odškrtnete jeden cieľ, vám dodá sebavedomie aj za troch. Veľa šťastia!
 
Majte rada samú seba
Najdôležitejšia rada. Pozrite sa do zrkadla a vnímajte, čo vidíte. Bude to krásna, úspešná žena, ktorá vie, čo chce a jej život je plný výziev. Žena, ktorá má milujúcu rodinu, robí, čo ju baví a je plná snov, ktoré ešte musí uskutočniť.  Dodajte si istotu a pocit, že všetko zvládnete. Lebo máte skvelých priateľov a rodinu, na ktorú sa vždy môžete spoľahnúť. Teraz vám už nič ku šťastiu nechýba!
 
Odborníci tvrdia, že liekom na nízke sebavedomie je, keď sa každé ráno pozriete do zrkadla a poviete si, že ste milovaná a úspešná. Pre umocnenie efektu je vraj vhodné opakovať to viackrát. S našimi radami, ktoré zakoreníte vo svojom živote, tieto formulky potrebovať nebudete. Pretože nie je dôležité to, čo vyslovíte, ale čo skutočne cítite a vnímate.
 
Ak si budete chcieť vo svojom živote urobiť radosť a dodať pocit ženskosti, neobíďte ani naše predajne. Tie ponúkajú priam zázračné veci na zvýšenie sebavedomia. Od kozmetiky, starostlivosti o telo, až po módne oblečenie či spodné prádlo. Kompletný zoznam obchodov nájdete TU. 
 
 
Nech žijú šťastné a zdravo sebavedomé ženy!
 
 
 
 


 

logo_billa.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_alain-delon.jpg
logo_jysk.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_velsen-autoumyvaren.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_house.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_slsp-a-s.jpg
logo_gallery.jpg
logo_panda.jpg
logo_bata.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_gatta.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_tussi.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_sevt.jpg