7 tipov, ako zabaviť deti počas jarných prázdnin

Ako vaše deti zabaviť tak, aby nestrávili celé prázdniny za počítačom? Prinášame vám tipy na aktivity, ktoré vaše deti určite zaujmú.


Detské srdcia na západnom Slovensku zaplesali, všetci školáci si totiž môžu nerušene užívať týždňové jarné prázdniny. Pre deti radosť, no pre rodičov to môže znamenať nejednu starosť. Ako vaše deti zabaviť tak, aby nestrávili celé prázdniny za počítačom? Prinášame vám tipy na aktivity, ktoré vaše deti určite zaujmú.

 

1. Vyrobte si doma hru Guličky

Spomínate si na hru, ktorá bola populárna počas vašej mladosti? Hovoríme o guličkách, ktoré zabavili mnohé generácie detí. Teraz môžete hru naučiť svoje ratolesti, a to v pohodlí domova. Stačí, ak sa vám pomocou farebnej pásky podarí vytvoriť kruh, do ktorého sa budú deti guličkami snažiť triafať. Štartovacia čiara by mala byť 7 metrov od jamky, v prípade menších detí však môžete vzdialenosť korigovať. Vaším cieľom je dostať všetky guličky do jamky ako prvý.

 

2. Urobte kreslenie zábavnejšie

Deti milujú tvorivé činnosti ako kreslenie, no stráviť dlhý čas za jedným výkresom s pár farbičkami môže byť nuda. Nechajte preto svoje deti tvoriť v priestore a vytvorte im kresliacu tabuľu! Postačí vám k tomu veľký baliaci papier alebo tie najväčšie výkresy, aké v obchodoch majú. Nalepte papier na stenu a doprajte svojim deťom chvíľu, kedy naplno popustia uzdu svojej fantázii.  

 

3. Veľká zábava s umelými pohárikmi

Ak hľadáte v obchode univerzálny predmet, ktorým by ste zabavili svoje deti na niekoľko spôsobov, potom určite hľadajte plastové poháriky. Stačí už len špagát a telefónne spojenie je na svete! Ak máte k dispozícii temperové farby, nechajte deti vytvoriť si svoj vlastnoručne maľovaný pohárik. S pomocou lepidla a iných kreatívnych pomôcok z nich dokonca viete vytvoriť aj pôsobivých panáčikov. Ďalším využitím môže byť napríklad netradičné pexeso. Ukryte pod poháre rôzne predmety a úlohou detí bude nájsť skryté dvojice.

 

4. Hravé pečenie

Ak neviete, čím vyčariť úsmev na tvári svojim deťom, potešte ich sladkým dezertom. Budú však ešte o to radšej, ak sami priložia ruku k dielu. Naplánujte si spoločné pečenie a zapojte deti do prípravy sladkých dobrôt – môžu pomáhať s vykrajovaním, miešaním či zdobením. Nielen, že v nich vypestujete lásku k pečeniu, čo ako rodič určite neskôr oceníte, ale navyše strávite spoločné chvíle, ktoré utužia váš vzájomný vzťah.

 

5. Hviezdne vystúpenie

Ktoré dieťa by sa rado nepredvádzalo, však? Ak máte doma dieťa, ktoré inklinuje k tancu, hudbe či divadlu, zamestnajte ho prípravou vlastného vystúpenia, ktoré na záver slávnostne predvedie pred blízkymi. Ako porotca môžete poradiť s výberom piesne, kostýmu či s prípravou kulís. U dieťaťa tým vypestujete schopnosť prezentovať sa a vystupovať na verejnosti, pomôžete mu so zvládaním trémy a napokon jeho snahu aj patrične oceníte, čo mu pridá na zdravom sebavedomí. V prípade, že ste aktívny rodič, ktorý sa zapája do aktivít spoločne s deťmi, pripravte si spoločné vystúpenie, ktorým pobavíte vašich blízkych.

 

6. Zahrajte sa tradičné hry

Nezabúdajte ani na klasické hry, ktoré sa už desaťročia hrávajú generácie mnohých detí, a koniec koncov ste sa ich hrávali aj vy. Zasadnite celá rodina za stôl a spoločne si zahrajte Človeče, nehnevaj sa. Ak máte staršie deti, ktoré navštevujú základnú školu, môžete sa spolu s nimi pustiť napríklad do hry Meno, mesto, zviera, vec. Nielen, že si precvičia pamäť a zlepšia svoj postreh, ale opäť sa naučia niečo nové.  Ak ste s deťmi dobrí vo vizuálnej pamäti, zahrať si môžete tradičné pexeso. Ak sa budete chcieť kreatívne vyžiť, môžete si ho veľmi jednoducho vyrobiť aj sami doma.

 

7. Zájdite na Týždeň dobových remesiel

Vedia vaše deti, čím sa živili naši predkovia a aké remeslá boli v minulosti populárne? Práve pre všetky prázdninujúce deti sme pripravili Týždeň dobových remesiel, kde si budú môcť každý pracovný deň od 15:00 do 18:00 vyskúšať, čím sa kedysi zaoberal brašniar, debnár, sviečkar či hrnčiar. Nenechajte si ujsť praktické ukážky remesiel, vďaka ktorým naši predkovia dokázali prežiť. 

 

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek aktivitu, podstatné je, aby si deti z týždenných prázdnin odniesli čo najviac zážitkov prežitých s vami. Nech prázdniny nie sú synonymom domácej nudy, ale kreatívnych aktivít plných zábavy.

Máte nápady na ďalšie hry pre deti? Dajte nám o nich vedieť! 

 


 

logo_sevt.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_gallery.jpg
logo_kika.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_tvoj-mobil.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_gatta.jpg
logo_orion.jpg
logo_samdex.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_denim-style-house.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_subway.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_pepco.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_house.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_happy-grill.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_anipet.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg