KALENDÁR PODUJATÍ: Toto všetko sme pre vás pripravili!

Dátum pridania: 17. 01. 2017

V roku 2017 si kladieme za cieľ dopriať zábavu a nezabudnuteľné zážitky najmä deťom a ich rodičom. V prvom polroku sa preto v rámci podujatí orientujeme na detské divadelné predstavenia, hudobno-zábavné popoludnia, tvorivé výstavy, hravé čítania a mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré obohatia najmenšieho návštevníka. 

 

JANUÁR

Výstava LEGO - ALLTOYS

17.1. - 28.2.

Zaujímavé lego sochy v podobe policajta, tigra či autíčka tvoria unikátnu výstavu v spolupráci s novootvorenou predajňou hračiek Alltoys, ktorá sa presťahovala na nové miesto. Aj touto výstavou chce predajňa Alltoys upozorniť na množstvo kreativity, ktorú ich hračky ponúkajú. Lego sochy budú k dispozícii návštevníkom OC až do konca februára s možnosťou odfotografovať sa a odniesť si tak cennú spomienku.

 

Detský koncert Paci Pac

Nedeľa 29.1. o 15.00 hod.

Centro Nitra sa rozhodlo priniesť deťom veľkolepú zábavu, o ktorú sa postará obľúbená dvojica Paci Pac. Ide o hudobno-zábavný projekt, ktorý kladie veľký dôraz na interakciu s detským divákom. Prihovára sa im prostredníctvom chytľavých detských piesní, rozprávok a zapája ich do podujatia prostredníctvom rôznych hier. 

 

FEBRUÁR

Valentínska jazda

Sobota 11.2. od 15.00 - 18.00 hod.

Valentínska jazda nadväzuje na jesennú Dámsku jazdu, ktorá dopriala ženám kúsok času pre seba a svoje priateľky. Valentín už každoročne praje zamilovaným, a tak si na svoje prídu aj páry. Opäť nebudú chýbať beauty workshopy pre dámy, malé prekvapenia a kultúrny program. Novinkou bude fotenie zamilovaných párov vo fotokútiku zdarma a atraktívne súťaže pre páry. O hudobný program sa postará DJ M.O.C. a speváčka Queen Livvi.

 

Roztancuj sa s Centrom

Štvrtok, 16.2. od 15:00 hod.

Interaktívne a zábavné tanečné popoludnie s N Dance Company, ktorej cieľom je rozhýbať mladú generáciu a ponúknuť im aj možnosť vzdelávať sa v tanečnej škole. Súčasťou programu okrem náborov do tanečnej školy budú aj tanečné vystúpenia hostí, tanečný battle pre verejnosť, propagácia škôl a umenia v Nitre, propagácia SZUŠ Ars Studio Nitra. Hostia: PHANTOMS CREW, deti z N DANCE COMPANY, ARS STUDIO Nitra, TS Piruett.

 

Global Village

Piatok, 17.2. od 15.00 hod.

Global Village je vystúpenie, predstavenie a prezentovanie krajín a ich kultúr z celého sveta. Zahraniční stážisti budú pôsobiť počas januára a februára v nitrianskych a okolitých školách na projekte Educate Slovakia, ktorý organizuje AIESEC. Global Village je záverečnou bodkou projektu, ktorý prinesie pod jednu strechu obchodného centra rôzne národnosti. Táto udalosť môže inšpirovať ľudí k pochopeniu a doceneniu jedinečnosti a odlišnosti medzi ľuďmi z rôznych kútov sveta, čo dokáže prispieť k udržiavaniu mieru.

 

Týždeň dobových remesiel

20.-24.2. od 15.00 - 18.00 hod.

Po veľkom úspechu minuloročného Festivalu zabudnutých remesiel sa môžete opäť tešiť na zaujímavú intzeraktívnu výstavu, ktorá odkrýva tajomstvá minulosti. Počas týždňa dobových remesiel sa návštevníci zoznámia s historickými remeslami ako napríklad tesár, brašniar, hrnčiar, iluminátor a so životom, ktorí viedli naši predkovia v minulosti. 

 

MAREC

Rozprávkové čítanie

Sobota 18.3. od 15.00 - 18.00 hod. 

Rozprávky stimulujú detskú kreativitu a fantáziu, preto sa Centro Nitra rozhodlo vytvoriť v spolupráci s kníhkupectvom Martinus Rozprávkové popoludnie pre deti. Deťom bude čítať najznámejší slovenský verklikár a bábkar, venujúci sa tradičnému bábkovému divadlu, Ivan Gontko. Súčasťou programu bude aj divadelné predstavenie, pesničky z verklíku, maľovanie na tvár či rôzne súťaže pre deti.

 

Divadielko o psíkovi a mačičke

Sobota 25.3. o 15.00 hod. - Divadlo Svetielko pri MC Klokanček

Psíček a mačička žijú v spoločnom domčeku a chcú sa veľmi podobať na ľudí. Obliekajú sa ako ľudia, varia ako ľudia, aj umývajú dlážku ako ľudia, no nie vždy sa im to darí. No majú sa radi, vedia sa dohodnúť, spolu zahrať a dokonca uvariť dobrú kašu… Milá rozprávočka K. Čapka, ktorej dej voľne spracovalo divadielko SVETIELKO a doplnilo ju rytmickými a melodickými piesňami s doprovodom gitary.

 

APRÍL

Centronarodeniny s Emmou Drobnou

Sobota 8.4. od 15.00 - 18.00 hod.

Nezabudnuteľná narodeninová párty s obľúbenými umelcami ako napríklad Emma Drobná. Čaká vás množstvo hier a súťaží, pestrý sprievodný program a samozrejme aj obľúbené maľovanie na tvár. Na jedenástych narodeninách OC Centro Nitra nesmiete chýbať.

 

Veľkonočný kolotoč pre najmenších

3.4. – 13.4.

Pre deti bude v OC Centro Nitra 10 dní pred Veľkou nocou pripravená fantastická aktivita - Veľkonočný kolotoč, ktorý budú môcť zdarma vyskúšať deti od 1 do 10 rokov pod dohľadom rodičov a obsluhy. Nádherné jarné a veľkonočné dekorácie potešia malých aj veľkých.

 

Výstava dravce

3.4. – 22.4.

Sedím na vedení a je mi dobre - tak znie podtitul výstavy dravce projektu Life energia. Cieľom výstavy je ukázať ľuďom, ako môže neodborné používanie elektriny ohroziť vtáctvo a tiež čo spôsobujú vtákom bariéry tvorené elektrickými drôtmi. Výstava bude doplnená pútavou grafikou. 

 

Divadelné predstavenie Prišla jar

Sobota 29.4. o 15.00 hod.

Materské centrum Klokanček sa opäť, aj v apríli, predstaví s predstavením pre najmenších Prišla jar v podaní Divadielka SVETIELKO. V predstavení sú využívané rôzne hudobné nástroje, hovorené slovo a dôraz je kladený aj na interaktivitu s malým divákom. Rozprávkové divadelné predstavenie je tak vhodné aj pre najmenších. 

 

JÚN

Deň detí s Mirom Jarošom a Crazy Chichi and Friends

Sobota 3.6.  od 15.00 - 18.00 hod.

Prvú júnovú sobotu sa budú môcť všetky deti zabaviť spoločne s Mirom Jarošom. Ten má pre ne pripravené chytľavé detské pesničky, ktoré deti nielen zabavia, ale aj naučia mnohým dobrým návykom. Zábavno-náučné popoludnie spestrí aj interaktívna tanečná show Crazy Chichi and Friends. Deti budú mať možnosť spoznať africké zvieratá a spoločne s nimi si zaspievať i veselé pesničky.

 

Bubenícky workshop Tambores

Nedeľa 4.6. o 15.00 hod.

Prvý júnový víkend v Nitre bude patriť medzinárodného bubeníckemu festivalu drumpoint 2017. Centro Nitra každoročne podporuje medzinárodné festivaly konané v Nitre, preto sa v spolupráci s organizátormi drumpointu rozhodlo zorganizovať bubenícky workshop v priestoroch nákupného centra. Podujatie začne sprievodom v podaní bubeníckej show Tambores a program bude pokračovať ich vystúpením. Hlavnou náplňou podujatia budú workshopy, na ktorom si deti aj dospelí môžu vyskúšať hru na originálne brazílske perkusie.

 
Divadelné predstavenie Cesta za šťastím

Sobota 17.6. o 15.00 hod.

Úspešná spolupráca s Divadielkom Svetielko pri Materskom centre Klokanček bude pokračovať aj v júni, kedy si opäť prídu na svoje najmenší návštevníci a ich rodičia. Tentokrát si budú môcť vychutnať predstavenie Cesta za šťastím.

 


 

logo_ocelove-sperky.jpg
logo_4f.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_ccc.jpg
logo_kika.jpg
logo_martinus.jpg
logo_subway.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_denim-style-house.jpg
logo_triola.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_steffel.jpg
logo_house.jpg
logo_billa.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_medicine.jpg
logo_bata.jpg
logo_orion.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_omega.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_delikateso.jpg