5 rád, s ktorými zažiarite na plese!

Keďže ples je vrcholnou a očakávanou spoločenskou udalosťou, je potrebné sa na ňu dôkladne pripraviť. Skôr ako si oblečiete svoju róbu, prečítajte si pár našich rád, s ktorými budete na plese zaručene obdivovaná.


Každoročný Ples v opere odštartoval plesovú sezónu na Slovensku. Keďže ples je vrcholnou a očakávanou spoločenskou udalosťou, je potrebné sa na ňu dôkladne pripraviť. Skôr ako si oblečiete svoju róbu, prečítajte si pár našich rád, s ktorými budete na plese zaručene obdivovaná.
 

1. Sledujte dresscode na pozvánke

Ak uzriete na pozvánke uvedené „black-tie“, znamená to pre muža jasnú voľbu, ktorou je smoking. Pokiaľ na pozvánke nie je uvedený dress code pre pánov, vhodný je tmavý oblek. Dámske plesové šaty by mali siahať k členkom, na významnejšie plesy sú vhodnejšie šaty po zem. Ak sa bojíte žiarivých farieb a ste skôr konzervatívnejší typ, siahnuť by ste mali napríklad po čiernej farbe, prípadne iných odtieňoch z radu tmavých farieb. Ak však chcete svoje čaro osobnosti ešte viac podčiarknuť a chcete vyniknúť v dave plesajúcich, siahnuť by ste mali po výraznejších farbách ako kráľovská modrá, smaragdovo zelená či červená. 
 
 

2. Doplnky prispôsobte šatám

Keďže je ples večernou a honosnou udalosťou, odporúča sa večerné líčenie, ktoré zvýrazní vašu ženskosť. Kabelka by mala byť čo najmenšia a mala by ladiť s topánkami, prípadne šatami. Ak máte výraznejšie šaty, voľte decentné šperky, pri jednoduchých šatách si môžeme dovoliť aj výraznejší šperk ako doplnok.
 

3. Stop pančuchám v otvorenej špičke!

Plesový bontón hovorí, že na ples by sa mali nosiť výhradne lodičky s uzatvorenou špičkou na vysokom podpätku. Obuv nesmie byť na platforme a musí mať elegantný tenký opätok, v žiadnom prípade nie hrubý. Výška podpätku by mala byť tiež primeraná. Pokiaľ máte na plese nohy pod šatami zahalené, podľa bontónu by ste si mali obliecť aj pančuchy. V prípade, že sa predsa len rozhodnete ísť na ples v topánkach s otvorenou špičkou, pančuchy radšej vynechajte.
 

4. Pamätajte na bontón

Pamätať musíme na plese aj na pravidlá správania a tanca. Ak muž príde na ples s partnerkou, tak tancuje iba s ňou a s dámami pri ich stole. Nie je možné, aby svoju partnerku nechal sedieť pri stole, zatiaľ čo on bude vykrúcať iné dámy. Rovnako tak nie je vhodné, ak má pri príchode na ples dáma oblečenú zimnú bundu. K plesovým šatám patrí jednoducho elegantný kabát alebo kožuch. 
 

5. Zvýraznite svoju ženskosť

Trendom pre tento rok sú určite šaty zvýrazňujúce ženskosť. Oblečte sa do krásnych splývavých šiat, ktoré odhalia tie správne krivky. Hviezdou plesu budete určite aj v decentných šatách s odhaleným chrbtom. Ak chcete byť mierne extravagantná, siahnite po bohatej tylovej sukni. Farbami plesovej sezóny pre rok 2016 sú púdrová staroružová, smaragdovo zelená, kráľovská modrá, ale aj výrazné farby ako červená a čierna. 
 
Ak sa chystáte na ples, určite navštívte Centro Nitra. Všetko potrebné pre večernú toaletu dám i pánov nájdete pod jednou strechou u nás. Tešíme sa na vás!
 


 

logo_fotocentrum.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_slsp-a-s.jpg
logo_triola.jpg
logo_billa.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_gatta.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_planeta-food.jpg
logo_gallery.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_bata.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_exisport.jpg
logo_locoburger.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_kika.jpg
logo_orange.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_favab.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_ocelove-sperky.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_subway.jpg