Fastfood - rýchla pomoc alebo zlé rozhodnutie?

Pracovná vyťaženosť a málo času – to sú dva hlavné dôvody, ktoré nás dovedú k rozhodnutiu navštíviť fastfood. Aké sú jeho výhody a nevýhody?


Pracovná vyťaženosť a málo času – to sú dva hlavné dôvody, ktoré nás dovedú k rozhodnutiu navštíviť fastfood, teda rýchle občerstvenie. Už z názvu je evidentné, že tento fenomén k nám prišiel z Ameriky. Kde sa však vzal a v čom spočívajú výhody rýchleho, ba priam až expresného občerstvenia?

 

Kde sa vzala myšlienka fastfoodu? 

Prvé začiatky fastfoodových jedál môžeme datovať do roku 1912, kedy sa istá dvojica podnikateľov rozhodla otvoriť reštauráciu rýchleho občerstvenia, ktorá dostala názov Automat. Išlo skutočne o akýsi automat, pretože za skleneným výkladom boli už pripravené jedlá, ku ktorým sa mohol zákazník dostať po vhodení mince. Počas 2. svetovej vojny sa vša úloha žien v spoločnosti začala meniť, pretože mnohí muži museli narukovať, a tak museli ženy zastávať aj mnohé mužské práce. Po vojne sa tak odmietali vrátiť k pôvodnému modelu, že žena patrí za sporák, a čoraz viac rodín sa začalo stravovať mimo domova. 

 

Čo vlastne znamená fastfood?

Keďže Američania žili už od nepamäti hektickým životom a nemali veľa času nazvyš, za svoje hlavné cnosti považovali najmä rýchlosť a pohotovosť. Oceňovali, a dodnes oceňujú, ak sa môžu najesť chutne, no popri tom aj veľmi rýchlo a efektívne. Dlhé stolovanie nemajú v obľube, pretože majú pocit, že tým strácajú čas. Pojem rýchleho občerstvenia, po anglicky fastfoodu, sa preto veľmi rýchlo rozšíril a stal sa populárnym. Neskôr prenikol aj do Európy a mnohí tento spôsob stravovania využívame aj dnes.

 

Prečo sa s fast foodom neodmysliteľne spájajú tácky?

Tento nápad bol zavedený v 30. rokoch 20. storočia v Kalifornii, tesne pred 2. svetovou vojnou. Pretože bolo umývanie riadu a príborov neúnosné, vymysleli táckový systém, aby sa zákazníci mohli pohodlne obsluhovať sami a aby s tým mal personál čo najmenej práce. Aj preto sme zvyknutí na rôzne papierové obaly a príbory, aby sa mohli po konzumácii ihneď vyhodiť.

 

Aké sú výhody stravovania vo fastfoode?

1. Šetrí váš čas a peniaze – v reštaurácii s rýchlym občerstvením sa plnia objednávky zákazníkov ako „na páse“. Ak sa niekam ponáhľate a nemáte času nazvyš, čakanie na fastfood vám zaberie minimálne množstvo času a vy sa môžete venovať niečomu užitočnejšiemu. Navyše sú jedlá z fastfoodu často neporovnateľne lacnejšie ako obed v reštaurácii.

 

2. Ste v kontakte s personálom, ktorý jedlo pripravuje – nie je to vždy tak, no vo väčšine prípadov máte osobný kontakt s človekom, ktorý plní vašu objednávku priamo pred vašimi očami. Počas prípravy jedla tak ešte môžete zmeniť vaše požiadavky v podobe príloh alebo zeleniny.

 

3. Môžete si vyskladať vlastnú variáciu – hoci je ponuka jedál pevne stanovená, vo fastfoode si môžete jedlá vyskladať aj podľa vlastnej chuti. Tu pridáte kukuricu, tam zasa nechcete papriku, k tomu viac šunky – žiaden problém! Personál je otvorený zákazníkom všetkých chutí.

 

4. Pestrosť ponúkaných jedál a nápojov – vo fastfoode máte k dispozícii pestrý výber jedál, ktoré sú priebežne pripravované. Nemusíte sa tak spoľahnúť na obedové menu v troch variáciách, ale k dispozícii máte viacero možností, podľa vašej chuti.

 

Aby sme však boli objektívni a neobhajovali fastfood len ako rýchlu pomoc pre zaneprázdnených ľudí, netreba opomenúť ani pár nevýhod.

 

1. Vo fastfoodoch dominujú zväčša vyprážané jedlá, ktoré nemusia mať pri dlhodobej konzumácii priaznivý vplyv na vaše zdravie. Dnes sa však už dajú vhodne doplniť zeleninovým šalátom.  

2. Plastový riad – o táckach sme sa už zmienili, no niektorí ľudia môžu negatívne vnímať napríklad plastové príbory. Je však potrebné myslieť aj na to, že pri počte zákazníkov, ktorí fastfood navštívia, je to hygienickejšie a efektívnejšie.

3. Nevhodné pre pravidelné stravovanie – výživná hodnota jedál z fastfoodu nie je pre naše telo dostatočná. Mali by sme brať do úvahy, že fastfood neslúži na pravidelné stravovanie, ktorým nahradíme pestrý a vyvážený obed bohatý na bielkoviny, ale účinne poslúži v prípade časovej tiesne. Nehovoriac o tom, že časté konzumovanie rýchleho občerstvenia nie je vhodné pre zdravý vývoj dieťaťa.

 

Či už chceme alebo nie, prevádzky rýchleho občerstvenia sa stali súčasťou nášho životného štýlu. Našou úlohou nebolo presvedčiť vás, že fastfood je skvelý a mali by ste ho navštevovať každý deň. Priniesli sme vám jednoduché porovnanie výhod a nevýhod, ale aj to, odkiaľ tento pojem vôbec pochádza. Faktom však je, že v prípade rýchleho občerstvenia ide o rýchlu a lacnú voľbu v uponáhľaný deň, kedy záleží na každej minúte vášho času. Ak by ste toho času skutočne nemali nazvyš, svoje jedlo dostanete rýchlo a lacno aj v Centre:

 

 

 


 

logo_delikateso.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_exisport.jpg
logo_bb-design.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_slsp-a-s.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_orange.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_reserved.jpg
logo_bepon.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_telekom-centrum.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_gatta.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_gallery.jpg
logo_jysk.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_anipet.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_datart.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg