7 zásad, ako sa starať o pokožku v chladných dňoch

Pleť je našou vizitkou. Tak, ako sa podľa ročných období obliekate vy, tak musíte „ošatiť“ aj vašu pleť a celkovo pokožku tela. Ako sa o ne starať v chladných dňoch?


Pleť je našou vizitkou. Dokáže prezradiť, koľko sa smejete, či ste sa dobre vyspali alebo ste celú noc prehýrili. Dokonca odráža aj náš celkový spôsob života, preto sa o ňu musíme s láskou starať. Tak, ako sa podľa ročných období obliekate vy, tak musíte „ošatiť“ aj vašu pleť a celkovo pokožku tela. Ako sa o ňu starať v chladných dňoch?

 

1. Základom je hydratácia

So znižujúcou sa vonkajšou teplotou je naša pleť viac začervenaná a vysušená. Základom je preto dostatočná hydratácia. Najlepším riešením sú krémy, ktoré svojim zložením pokožku hydratujú, no zároveň v nej udržiavajú vlhkosť. Vyskúšajte mandľový krém alebo včelí vosk. Ak je vaša pleť okrem nízkych teplôt vystavená aj slnečným lúčom, krémy by mali obsahovať aj UV filter.

 

2. Hydratácia nielen zvonka, ale i zvnútra

Pleť odráža procesy v našom organizme. Nie je preto potrebné hydratovať ju len pomocou rôznych krémov, ale hydratácia musí prichádzať aj zvnútra. Pite preto veľa vody. A hoci s príchodom chladnejších dní často nepociťujeme smäd, je dôležité mať tekutiny vždy pri sebe. Ak neobľubujete čistú vodu, stavte na teplý čaj, ktorý vás zároveň aj zahreje.

 

3. Nezabúdajte na peeling

Tým, že je pleť dôsledkom chladných dní vysušená, tvoria sa na nej šupiny, ktoré nám upchávajú póry. Ako sa ich zbaviť? Najlepším riešením je peeling, ktorý pleť zbaví starých buniek a pleť bude čistejšia, sviežejšia a pružnejšia. Peeling je vhodné opakovať trikrát za týždeň.

 

4. Dôležité je pravidelné odličovanie

Odličovanie je základným pravidlom každej ženy, ktorá sa chce pýšiť bezchybnou pleťou. S príchodom chladnejších dní ale vymeňte čistiace gély za odličovacie mlieka. Gély majú tendenciu pleť vysušovať, naopak, mlieko pleť nepodráždi a dodá jej jemnosť a hydratáciu.

 

5. Venujte sa aj chodidlám

A hoci hovoríme často o pleti, v chladných dňoch je potrebné starať sa aj o naše chodidlá. Každodenný pobyt v hrubej topánke im neprospieva a nepridáva na pružnosti pokožky. Aby sme svoje chodidlá neskrývali kvôli stvrdnutej koži, mali by sme im robiť pravidelný peeling, ktorý odstráni odumreté bunky. Ideálnym riešením po peelingu je naniesť na chodidlá dostatočné množstvo hydratačného krému a obuť si na noc ponožky. Vaše nohy budú oddýchnuté ako nikdy predtým!

 

6. Chráňte svoje pery

Pery sú pre mnohé ženy pýchou, pretože zdravé a plné pery si dokážu získať náležitú pozornosť mužov. V chladných dňoch nás ale často trápia suché a popraskané pery, ktoré štípu a navyše nám nepridávajú na kráse. Účinným prostriedkom je balzam na pery, ktorý ich hydratuje a vytvorí na nich ochrannú vrstvu. Vzdať sa však musíte jedného zlozvyku – pery si neolizujte, pretože budú ešte suchšie!

 

7. Suché ruky sú out

Nie je nič horšie, ako podať pri zoznamovaní suchú ruku. Ide o bežný problém, ktorý nás trápi najčastejšie počas jesene a zimy. Svrbenie, popraskané a boľavé miesta, alebo dokonca ekzém – to všetko sú prejavy nízkych teplôt. Ako tento problém vyriešiť? Hydratáciu im dodáte častým krémovaním, preto sa mal stať krém na ruky súčasťou vašej kabelky, nech idete kamkoľvek.

 

TIP: Ako dodať pokožke ešte viac vyživujúcich látok?

Stačí pridať denne do kúpeľa niekoľko kvapiek oleja. Dbajte ale na správnu teplotu vody – príliš horúci kúpeľ odoberá telu hydratáciu. Príjemne teplá voda s pár kvapkami oleja alebo jedlou sódou pokožku naopak výborne upokojí.

 

Bohatú ponuku produktov, ktorými môžete rozmaznávať vašu pokožku, nájdete v predajniach: 

 


 

logo_kara-trutnov.jpg
logo_sevt.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_exisport.jpg
logo_billa.jpg
logo_robel.jpg
logo_steffel.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_tussi.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_ccc.jpg
logo_panda.jpg
logo_4f.jpg
logo_gallery.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_tescoma.jpg