Aké sú tohtoročné trendy v bytovom dizajne? Inšpirujte sa!

Dátum pridania: 13. 03. 2019

Príchod jari je vhodným momentom nielen na osvieženie šatníka, ale aj na zmeny vo vašom dome či byte. Ak ste sa doteraz na zmenu neodvážili, alebo si myslíte, že váš domov zútulní len rozsiahla rekonštrukcia, ukážeme vám, že veľkú moc môžu mať aj drobné doplnky. Inšpirujte sa najnovšími trendmi v bytovom dizajne.  

 

Geometrické vzory

Rôzne geometrické vzory, symetrické aj asymetrické, dokážu zmeniť ráz vášho interiéru. Sú ale tak výrazným prvkom, že je dôležité ich neprekombinovať. Umiestňujte ich s rozumom – buď stavte na výraznú tapetu, ktorej následne prispôsobíte jednofarebné doplnky, alebo naopak, decentný a jednoliaty interiér oživte doplnkami s rôznymi tvarmi a textúrami. Geometrické vzory môžete napríklad použiť na návlekoch na vankúš, skvelo oživia nielen pohovku, ale aj celá miestnosť bude pôsobiť úplne iným dojmom.

Oblé tvary

Oblé tvary nábytku či bytových doplnkov dokážu zmäkčiť celý dojem z interiéru. Nehovoriac o tom, že sú ideálnym riešením pre rodinu s malými deťmi – eliminuje sa tak riziko nešťastného poranenia. Oblé tvary môžete využiť napríklad pri konferenčnom stolíku, ale aj v prípade zrkadla. Spomedzi doplnkov si môžete vybrať z rôznych svietnikov, váz a mnohých ďalších dekorácií.

 

Staroružová i námornícka

Odborníci sa zhodli, že prím v bytovom dizajne v roku 2019 budú hrať farby staroružová a námornícka. Staroružová patrí k neutrálnym odtieňom a je obľúbená najmä preto, že dokonale ladí k sivej farbe i k prírodným odtieňom. Môžete ju kombinovať naozaj rôznorodo, pokojne stavte na kontrast a doplňte ju tmavou farbou, alebo využite jej dokonalosť tón v tóne. V oboch prípadoch určite neoľutujete.

Námornícka farba si tiež získala srdcia mnohých – dokáže totiž zútulniť interiér, a tak sa budú hostia vo vašom príbytku cítiť maximálne príjemne. Keď už siahnete po námorníckej farbe, stojí za to doladiť aj zvyšok interiéru do námorníckeho štýlu, ktorý je v posledných pár rokoch veľmi obľúbený aj mimo plážových destinácií. Typickými prvkami sú totiž prírodné materiály i kov. Bielo-modrá kombinácia vám teda určite učaruje aj na Slovensku.

 

Surové drevo

Trendom v interiérovom dizajne pre tento rok je aj surové drevo. Prírodný materiál ponúka rôzne možnosti použitia - či už sú to pníčky miesto nočných stolíkov, konáre stromov v úlohe vešiakov alebo drevené laty ako obklady steny. Všetky tieto nápady vnesú do domácnosti nefalšovanú dávku prírodnej krásy.  

 

Škandinávsky štýl nikdy neomrzí

Hoci sú od nás škandinávske krajiny pomerne vzdialené, tento interiérový štýl si zamilovali ľudia po celej Európe. Práve on totiž potvrdzuje, že v jednoduchosti je krása. Škandinávsky štýl bývania je založený najmä na nadčasovosti, jeho prvky sú zväčša v neutrálnych farbách, pričom dominuje biela. Svoje miesto v ňom majú aj prírodné materiály ako drevo, koža, vlna. Vyznačuje sa tiež presvetleným a minimalistickým interiérom. Celý priestor musí pôsobiť vzdušne a funkčne.   

Ak máte v pláne zútulniť váš interiér, štýlový nábytok i množstvo bytových doplnkov nájdete v predajniach KIKA Nábytok, JYSK a PEPCO


 

logo_billa.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_kika.jpg
logo_michell-fashion.jpg
logo_gallery.jpg
logo_brloh.jpg
logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_minit-bakery.jpg
logo_adam.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_robel.jpg
logo_orange.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_sevt.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_ok-moda.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_samdex.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_panda.jpg
logo_triola.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg