Vzácne kamene a minerály – ako vám môžu pomôcť?

Ľudia sa v prípade fenoménu vzácnych kameňov a minerálov delia na dve skupiny – jedni im prikladajú magickú a liečivú silu, iní ich účinkom neveria.


Ľudia sa v prípade fenoménu vzácnych kameňov a minerálov delia na dve skupiny – jedni im prikladajú magickú a liečivú silu, iní ich účinkom neveria. Ak sa aj náhodou radíte k tým skeptickejším, pokochajte sa aspoň ich fascinujúcim vzhľadom. Už v piatok a v sobotu sa totiž v Centre uskutoční veľká predajná výstava minerálov a prírodnín s názvom Svet kameňov.

V ich pozitívnu silu verili už v minulosti 

Vedeli ste, že už starovekí Egypťania a Rimania využívali silu kameňov na odstránenie rôznych neduhov? Mnohí totiž verili, že sa v nich ukrýva pozitívna sila, ktorá od človeka odoženie všetko zlé a privedie ho na tú správnu cestu života. I dnes vám, podľa mnohých, môžu minerály vniesť do života harmóniu i pomôcť pri vašich zdravotných problémoch. Môžete ich nosiť vo forme šperku, prikladať si ich na postihnuté miesto na tele, alebo ich môžete mať len tak voľne umiestnené doma i v práci.

Poctivo nazbierané  

Zber kameňov v súčasnosti nie je príliš populárny, no je o to vzácnejší a inšpiratívnejší. Mnohí nadšenci neváhajú precestovať kus sveta, aby našli kúsok, ktorý ešte v zbierke nemajú. Acháty a ametysty napríklad pochádzajú z Brazílie, tigrie oko z Južnej Afriky, kryštály a pyrity z Peru. Aj kamene a prírodniny, ktoré budú súčasťou predajnej výstavy v Centro Nitra pochádzajú priamo od zberateľov, ktorí si s ich nájdením dali nemalú námahu.

Kameňmi ku zdraviu a harmónii

Trápia vás zdravotné problémy alebo životná nepohoda a chceli by ste vyskúšať silu kameňov? Hovorí sa, že kamene by ste si mali vyberať intuitívne, no ak vás predsa len zaujíma, v čom všetkom môžu kamene pomôcť, prinášame vám malý prehľad:

Ametyst napomáha prečisteniu myslenia a sústredenosti. Pomôže pri častých bolestiach hlavy, nespavosti a podporuje imunitný systém.

Tyrkys je už oddávna považovaný za ochrancu cnosti a tiež sa o ňom hovorí, že zaručuje spoľahlivosť a priateľstvo. Pomôže pri bolestiach hrdla alebo problémoch s dýchaním. Pohlcuje škodlivé vibrácie tela.

Achát má zaistiť dlhý život a dobrých priateľov. Posilňuje organizmus, odstraňuje nervozitu a apatiu. Pomáha pri bolestiach hlavy a kožných ochoreniach.

Akvamarín pomáha pri problémoch s dýchaním, potláča hnev a depresiu.

Jantár pomáha pri alergiách, ochoreniach tráviacej sústavy, ale aj pri ochoreniach očí či uší. Upokojuje telo i myseľ - v Oriente je dokonca dodnes používaný pri meditáciách alebo pri rozjímaní.

Tigrie oko pomáha pri prechladnutí a astme, ale podporuje aj zdravie a myseľ. Človeku dodáva pocit bezpečia.

Opál pomáha pri očných ochoreniach.

Ruženín odstraňuje skleslosť, úzkosť a prináša pohodu, lásku a harmóniu. Nazýva sa aj „kameňom umelcov“, pretože rozvíja fantáziu a tvorivosť.

Zafír prináša emocionálnu rovnováhu.

 

Viete, ako sa o kamene starať?

Ak sa už rozhodnete zadovážiť si jeden zo vzácnych kameňov, mali by ste vedieť, že sa o ne treba aj pravidelne starať. Len tak si totiž zachovajú svoj pôvodný liečivý účinok. Hovorí sa, že kamene by ste mali čistiť počas noci, a to v sklenenej miske so studenou vodou. Pokojne ho tam môžete nechať odležať aj niekoľko dní. Následne kameň prepláchnite pod studenou vodou a umiestnite ho na slnečné miesto, aby sa mohol zo slnečných lúčov nabiť pozitívnou energiou.

 

Chcete sa o kameňoch a mineráloch dozvedieť ešte omnoho viac? Navštívte 1. a 2. februára od 10:00 do 20:00 predajnú výstavu minerálov a prírodnín Svet kameňov v Centro Nitra - v spolupráci s Tribečským múzeom minerálov a GEOklubom Nitra vám niekoľko desiatok predajcov ponúkne kamene, minerály, horniny, skameneliny, perly, koraly či iné vzácne kamene, ktoré sami našli, povymieňali či zakúpili. 


 

logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_tescoma.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_anipet.jpg
logo_telekom-centrum.jpg
logo_locoburger.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_datart.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_grand-optical.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_tussi.jpg
logo_sevt.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_adam.jpg
logo_pepco.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_brloh.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_orion.jpg