Čo nesmie chýbať vo výbave každého školáka?

Dátum pridania: 25. 09. 2016

Leto ubehlo ako voda a malí školáci híkajú nadšením, čo ich čaká v ďalšom školskom roku. V niektorých prípadoch híkajú aj rodičia, no nie od radosti. Pripraviť dieťa do školy a dopriať mu všetku potrebnú výbavu, to dá občas poriadne zabrať. Pripravili sme pre vás preto zoznam vecí, ktoré usilovnému školákovi nemôžu chýbať.

 

1. Školská taška

Výber školskej tašky pre vášho školáka nesmiete nechať na náhodu, často je to hotová alchýmia. Ak nechcete, aby bola školská taška väčšia ako dieťa samotné, je potrebné dbať pri jej výbere na miery školáka. Veľmi dôležité je, aby bola zadná časť tašky anatomicky tvarovaná a chránila tak chrbticu dieťaťa. U žiakov prvého stupňa základnej školy by hmotnosť tašky nemala presiahnuť 1,2 kg. Školská taška by mala poskytovať dostatok priestoru na všetky školské pomôcky a zošity. Výhodou je ďalšie príslušenstvo, ako špeciálne vrecko na fľašu s pitím, oddelené miesto na desiatu, priestor na menovku, rozvrh atď. Bonusom niektorých školských tašiek sú aj reflexné prvky, ktoré môžu ochrániť vaše deti najmä za zníženej viditeľnosti.

 

2. Peračník

Hoci sa môže zdať, že výber peračníka pre dieťa musí byť jednoduchý, nie je to tak. Deti si môžu vybrať z rôznych druhov – jednokomorových, poschodových, jednozipsových, dvojzipsových, s jednou či dvoma chlopňami, prázdnych či naplnených. Pri tomto výbere však záleží na vašich individuálnych preferenciách a na tom, s čím sa bude dieťaťu pracovať pohodlnejšie. Navyše, v súčasnosti je k dispozícii množstvo peračníkov so všakovakými rozprávkovými motívmi, preto môže byť výber peračníka veľká zábava.

 

3. Písacie a geometrické potreby

K základným písacím potrebám menších žiakov patrí atramentové (bombičkové) pero, guličkové pero, ceruzka, guma a farbičky, prípadne strúhadlo. Starší žiaci už môžu vyžadovať aj geometrické pomôcky ako kružidlo, pravítka a uhlomer.

 

4. Kreatívne pomôcky

Spomedzi všetkých predmetov sa teší najväčšej obľube asi výtvarná výchova. Netreba preto zabúdať na pomôcky, ktoré budú deti potrebovať pri vytváraní svojich umeleckých diel. Aby ste nemuseli prať oblečenie po každej hodine výtvarnej výchovy, odporúčame deťom zadovážiť plášť alebo zásteru. Vhodný je i igelitový obrus, nádobka na vodu, štetce, vodové farby, temperové farby, voskovky, lepidlo, nožnice a plastelína. Zíde sa i náčrtník a výkres.

 

5. Športové oblečenie na telesnú výchovu

Škola ešte stále dbá aj na rozvoj fyzickej aktivity u detí. Nemožno preto zabudnúť na povinnú výbavu pre telesnú výchovu – tepláky, tričko, tepláková bunda, ponožky, cvičky či tenisky. Podobne ako na výtvarnú výchovu, aj tu sa zíde praktické vrecko, v ktorom bude mať školák uskladnené veci.

 

6. Prezuvky

Dôležitou súčasťou školákov sú tiež prezuvky. Pre tých najmenších sú vhodné textilné prezuvky, pričom obuv musí byť zhotovená z priedušných materiálov. Zo zdravotného hľadiska je potrebné, aby akákoľvek obuv, ktorú dieťa nosí, mala spevnenú oblasť päty. Vhodná je tiež podrážka z bledého materiálu.
K ďalším pomôckam, ktoré budú školáci potrebovať patria napríklad uteráčik či hygienické vreckovky. Mamičky určite ocenia i praktické boxy na desiatu alebo špeciálnu fľašu na nápoje.  
 
Či už máte doma skúseného školáka alebo čerstvého prváčika, výbava do školy je pre akékoľvek dieťa rovnako dôležitá. Nepodceňujte preto nákup pomôcok a vyberte sa na nákup už dnes. Veríme, že s našim prehľadným zoznamom vám to pôjde určite lepšie.

Všetkým deťom i rodičom prajeme úspešný začiatok školského roka!

 

Potreby pre každého školáka nakúpite pohodlne v predajniach:

 

 

 

 


 

logo_panda.jpg
logo_omega.jpg
logo_datart.jpg
logo_crystalcar-rucna-autoumyvaren.jpg
logo_reserved.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_anipet.jpg
logo_fashionpoint.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_brloh.jpg
logo_bata.jpg
logo_exisport.jpg
logo_jysk.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_telekom-centrum.jpg
logo_gallery.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_medicine.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_ccc.jpg