Blíži sa Halloween a s ním aj Tekvicové hody v Centre

Dátum pridania: 26. 10. 2018

Záver októbra už každoročne patrí Halloweenu, ktorého azda najznámejším symbolom je vyrezávaná tekvica. V Centro Nitra sme sa rozhodli usporiadať počas poslednej októbrovej soboty Tekvicové hody, aby si na svoje prišli aj milovníci tejto mimoriadne chutnej zeleniny. Čo vás počas soboty čaká?

 

Prečo práve hodovanie s tekvicou?

Tekvica je typickou jesennou zeleninou, ktorá je podľa mnohých považovaná za skutočný poklad. Nielen pre jej chuť, ale i blahodarné účinky na zdravie.  Ide totiž o mimoriadne zdravú zeleninu – tekvica obsahuje veľké množstvo vitamínov A, B a aj významný vitamín C. Nechýbajú v nej ani zdraviu prospešné minerály ako železo, draslík, sodík či fosfor. Navyše, tekvicové semiačka sú plné antioxidantov, a tak pomáhajú predchádzať vzniku rakoviny.

Obľúbená je však aj v kuchyni – môžete ju pripraviť na niekoľko spôsobov a nikdy vás neomrzí. Ak ste milovníkmi krémových polievok, určite by ste nemali vynechať prípravu hokkaido polievky. Tekvicu však môžete zamraziť na horšie časy alebo z nej pripraviť džem, hranolky či tekvicové placky. Ak raz okúsite jedlo z tekvice, len ťažko sa ho budete vzdávať.

 

Nezmeškajte Tekvicové hody – čo vás čaká?

Vďaka šikovným študentom Strednej odbornej školoy gastronómie a cestovného ruchu v Nitre budete môcť ochutnať rôzne tekvicové koláčiky – ak vám budú chutiť, môžete si pár kúskov vziať aj domov. Dokážeme vám, že tekvica nie je len zelenina vhodná na polievku alebo placky – môžete z nich vykúzliť aj chutné múčniky, ktoré si obľúbi celá rodina. Ak vás dezerty nadchnú natoľko, že sa ich rozhodnete sami vyskúšať, odniesť si môžete aj konkrétny recept na vybraný koláčik.

 

Tekvicové nápoje

Vedeli ste, že tekvicu nemožno len jesť, ale aj piť? Pozitívne účinky na zdravie má totiž tekvica v akejkoľvek svojej forme. Aj preto sme sa rozhodli priniesť vám v rámci Tekvicových hodov ochutnávku miešaných nealkoholických nápojov a limonád s príchuťou tekvice – presvedčíme vás, že koktejl nemusí byť len Mojito alebo Piňacolada. Aj kávičkári si u nás budú môcť rozšíriť svoje obzory, v ponuke totiž bude aj ochutnávka kávových nealko nápojov s obsahom tekvice.

 

 

Bohatý program i pre deti

Premýšľate, či sa zúčastniť Tekvicových hodov aj s deťmi? My hovoríme určite áno – mysleli sme totiž aj na najmenších. Pre deti bude pripravená tekvicová tvorivá dielňa, kde s pomocou animátorov popustia uzdu svojej fantázii. Zábavu zaručí lov tekvíc z vody – toto zábavné stanovište s vílou jesene preverí zručnosť veľkých i malých. Nebude chýbať ani maľovanie na tvár či nafukovacie balóniky v tvare zvierat.  Jednoducho, popoludnie ako stvorené pre rodiny s deťmi!

 

Začíname o 15:00. Tešíme sa na vás!

 

 


 

logo_mystic-and-beauty.jpg
logo_robel.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_cropp-town.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_omega.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_pepco.jpg
logo_talianka.jpg
logo_datart.jpg
logo_bata.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_jysk.jpg
logo_home-credit.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_anipet.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_minit-bakery.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_denim-style-house.jpg
logo_grand-optical.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_4f.jpg
logo_camp-david.jpg