Október bude na zjedenie – pripravte sa na jablkové hody!

Dátum pridania: 17. 10. 2018

Október, druhý jesenný mesiac, je okrem premenlivého a sychravého počasia typický aj svojimi chutnými plodmi. Dominujú najmä jablká, tekvice, ale aj orechy, šípky či gaštany. Chutné sezónne ovocie a zeleninu sme sa rozhodli túto jeseň priniesť aj do Centra a pripravili sme pre vás tie pravé Jablkové a Tekvicové hody.  

Podujatia sa budú konať počas dvoch sobôt – Jablkové hody na vás čakajú už túto sobotu, 20. októbra, a Tekvicové hody si budete môcť vychutnať o týždeň neskôr, teda 27. októbra.

 

Prečo práve Jablkové hody?

Jeseň je každoročne plná jabĺk, ktoré sú nielen chutné, ale i veľmi zdravé. Obsahujú množstvo vitamínov, minerálnych a stopových látok, ktoré posilňujú našu imunitu a pomáhajú nám cítiť sa fit. Vďaka draslíku podporujú správnu činnosť obličiek a svojím vysokým obsahom antioxidantov slúžia aj ako prevencia pred rakovinou. 

Navyše, ak sa vám náhodou urodilo viac jabĺk než ste očakávali a lámete si hlavu nad tým, ako ich zužitkujete, nebojte sa – jablká ponúkajú skutočne veľa možností, ako ich využiť. Či už ako jablkový džús, smoothie, detskú výživu alebo ich môžete pokojne zavariť a nechať odpočívať do zimy.

 

Všetky uvedené dôvody nás presvedčili, že jablká sú skutočný zázrak, preto sme pre vás pripravili podujatie Jablkové hody. Čo vás čaká už túto sobotu?

 

Jablkové koláčiky

Spoločne so Strednou odbornou školou potravinárskou v Nitre pre vás upečieme chutné jablkové koláčiky, ktoré budete môcť ochutnať priamo na mieste alebo si vziať kúsok aj domov. Presvedčíte sa, že kreativite v pečení sa medze nekladú a z jabĺk možno vykúzliť naozaj vynikajúce múčniky, na ktorých si pochutí celá rodina. Gazdinky, ktoré doma radi vypekajú, si budú môcť odniesť aj pár receptov na jablkové dezerty.

 

 

Jabĺčko pre každého

Vedeli ste, že jablká môžu byť aj skutočným umením? Svoje o tom vie aj profesionálny carver – človek, ktorý dokáže vyrezávaním jednoduchých vzorov do jablka vytvoriť pútavé dekorácie. Carver priamo pred vami ukáže, ako vyzerá vyrezávanie do ovocia a čo všetko takáto činnosť obnáša. Vyrezané jablkové dekorácie si budete môcť odniesť so sebou ako darček.

Súčasťou popoludnia bude aj menšia výstava ručne vyrezávaných mydielok a nástrojov na vyrezávanie.

 

Tvorivé dielne pre najmenších

Podobne ako pri všetkých podujatiach, aj tu sme mysleli na našich najmenších. Pre všetky deti bude pripravená tvorivá dielňa – samozrejme, s jablkovou tematikou. K dispozícii budú dvaja animátori, ktorí deti zabavia, zatiaľ čo vy sa môžete kochať zaujímavými výtvormi carvera alebo si zájsť v pokoji na nákup.

 

Začíname v sobotu o 15:00. Tešíme sa na vás!

 


 

logo_sevt.jpg
logo_prima-banka.jpg
logo_subway.jpg
logo_camaieu.jpg
logo_martinus.jpg
logo_grand-optical.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_klenoty-trend.jpg
logo_michell-fashion.jpg
logo_4f.jpg
logo_omega.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_raiffeisen-bank.jpg
logo_orion.jpg
logo_denim-style-house.jpg
logo_bepon.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_planeta-food.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_brloh.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_lekaren-benu.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_ok-moda.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg