7 tipov, ako chrániť vlasy v lete

Letné mesiace nemusia byť striktne nepriateľom našich vlasov. Na druhej strane, silné horúčavy vlasy vysušujú a odoberajú im lesk. Ako by sme sa teda v lete mali správať k našim vlasom? 

 


Letné mesiace nemusia byť striktne nepriateľom našich vlasov. Vedeli ste, že vlasy nám v lete rastú rýchlejšie? Je to najmä vďaka zvýšenému vitamínu D, ktorý čerpáme zo slnka. Na druhej strane, silné horúčavy vlasy vysušujú a odoberajú im lesk. Ako by sme sa teda v lete mali správať k našim vlasom? 

 

1. Nefarbite si vlasy pred dovolenkou

Hoci chce každá žena vyzerať na dovolenke udržiavane, návšteva kaderníčky sa pred dlhším pobytom na slnku neodporúča. Podľa odborníkov extrémne veľa slnka, chlór a morská voda spôsobujú uvoľňovanie voľných radikálov a tým sa vlasy zosvetľujú. Buď bledne naša prirodzená farba alebo strácame pigment pri farbených vlasoch.

 

2. Chráňte sa!

 V lete sa nám vysušujú nielen vlasy, ale aj samotná pokožka hlavy, ktorá môže byť citlivá. Časté je aj tvorenie lupín. V horúcom počasí je preto vhodné nosiť pokrývku hlavy (šatka, klobúk) alebo aspoň ošetriť vlasy prípravkami, ktoré chránia pred UV žiarením.

 

3. Ak je to možné, vyhnite sa chlórovej vode

Chlórová voda je pre vlasy doslova strašiakom, pretože ich vysušuje a odstraňuje z nich farebný pigment. Ak je ale vaša túžba po kúpalisku silnejšia, po návrate domov si vlasy dôkladne umyte šampónom aj kondicionérom. Tie vlasy šetrne očistia a hydratujú.

 

4. Obmedzte tepelnú úpravu vlasov

Mnohé ženy sú zvyknuté využívať fén, kulmu či žehličku každý deň. V letných mesiacoch by ste ale takúto úpravu vlasov mali obmedziť. Vlasy sú enormne namáhané a vysúšané pobytom na slnku a ak k tomu pridáte ešte aj vysokú teplotu žehličky, niet sa čo čudovať, že vaše vlasy budú krepovité. Letné obdobie praje prirodzenému looku, tak ho nechajte vyniknúť.

 

5. Pravidelné zastrihávanie končekov

Ideálne je, podľa skúsených kaderníkov, nechať si končeky zostrihávať pravidelne každých šesť až osem týždňov počas celého roka. Stačí naozaj málo, iba jeden centimeter a kvalita vlasov bude rovnaká od korienkov až po končeky. Vlasy tak budú zdravšie, lesklejšie a hustejšie.

 

6. Čistá morská voda – potešenie pre vlasy

Morská voda obsahuje množstvo minerálov, ktoré majú pozitívny vplyv aj na naše vlasy. Tieto minerály dodajú vlasom silu, zlepšia ich rast a zbavia nás lupín. Platí to však iba v prípade čistej morskej vody. Ak ale vaše vlasy nie sú vystavené čistému moru, odporúčame ich po kúpaní opláchnuť čistou vodou a naniesť ošetrujúce prípravky.

 

7. Ošetrujte vlasy domácou maskou

Nemusíte na každé ošetrenie vlasov zájsť ku kaderníčke a míňať nielen svoj drahocenný čas, ale aj peniaze. Účinnú masku na vlasy si vyrobíte aj v pohodlí domova, z bežne dostupných surovín. Vyskúšajte!

► Masku pripravíte z jedného vajíčka a dvoch polievkových lyžíc olivového oleja. Po premiešaní naneste na vlasy po celej dĺžke a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Procedúru odporúčame používať minimálne raz do týždňa.

 

Bohatú ponuku ošetrujúcich prípravkov na vlasy nájdete v predajniach DM drogerie alebo ROMA.

          

 

 

 

Ak ale starostlivosť o svoje vlasy radi zverujete do rúk odborníkov, zájdite do kaderníctva KLIER. 

 


 

logo_camp-david.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_reserved.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_orange.jpg
logo_orion.jpg
logo_rebeka.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_delikateso.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_telekom-centrum.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_united-colors-of-benetton-kids.jpg
logo_happy-grill.jpg
logo_casino-admiral.jpg
logo_bepon.jpg
logo_exisport.jpg
logo_house.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_alltoys.jpg
logo_favab.jpg
logo_fortuna.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_brloh.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_datart.jpg
logo_anipet.jpg
logo_subway.jpg