Folklórna tancovačka v Centre

Už štyridsiaty ročník Medzinárodného akademického festivalu Akademická Nitra budú môcť v prvý júlový týždeň zažiť nielen Nitrania, ale aj ďalší návštevníci mesta. Súčasťou festivalu bude aj folklórna tancovačka v Centro Nitra.


Budúci týždeň v Nitre bude patriť folklóru!

Už štyridsiaty ročník Medzinárodného akademického festivalu Akademická Nitra budú môcť v prvý júlový týždeň zažiť nielen Nitrania, ale aj ďalší návštevníci mesta. Predstaví sa na ňom jedenásť špičkových slovenských a päť zahraničných akademických súborov, ktoré predvedú svoje umenie v priestoroch Divadla Andreja Bagara v podobe dvoch súťažných večerov a galaprogramu.

Lístky na tieto folklórne večery si už môžete zakúpiť v cene 5 a 7 € v priestoroch Nitrianskeho informačného systému (NISYS) na pešej zóne v Nitre.

 

Pripravený je tiež festivalový sprievod mestom Nitra, vystúpenia účastníkov na javiskách v meste a viacero vystúpení zahraničných súborov v obciach v okolí Nitry. Festival, ktorý je súťažnou prehliadkou tvorby domácich a zahraničných súborov pôsobiacich pri vysokých školách či univerzitách, sa uskutoční v dňoch 4. až 10. júla 2016.

Súčasťou festivalu bude aj vedecká konferencia s názvom Ľudový tanec a ľudová hudba vo výskume, teórii a scénickej praxi.

 

Tancuvačka v Centre

Folklór a ľudové tradície sa prenesú aj do Centra. V utorok, 5. a 6. júla, si môžete od 11:00 do 14:00 vychutnať "Tancuvačku v Centre". Pôjde o vystúpenia folklórnych súborov zo Slovenska, Poľska, Česka i Gruzínska. Príďte okúsiť čaro foklóru netradične, priamo do nákupného centra Centro Nitra. 

 

 


 

logo_omega.jpg
logo_house.jpg
logo_ccc.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_kadernictvo-klier.jpg
logo_fotocentrum.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_alain-delon.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_gallery.jpg
logo_triola.jpg
logo_orange.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_4f.jpg
logo_klenoty-aurum.jpg
logo_united-colors-of-benetton.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_martinus.jpg
logo_billa.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_presinsky-co.jpg
logo_michell-fashion.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_vip-luxury-concept-store.jpg
logo_brloh.jpg
logo_diamond-beauty.jpg