TOP 7 miest na športovanie v Nitre

Slnečné počasie a blížiaca sa letná sezóna sú ideálnou kombináciou na športové vyžitie. Pripravili sme pre vás výber tých najlepších miest na športovanie, ktoré si pochvaľujú mnohí "Nitránčania".


Slnečné počasie a blížiaca sa letná sezóna sú ideálnou kombináciou na športové vyžitie. Nielen, že potešíte svoju dušu pobytom na čerstvom vzduchu, ale zlepšíte si svoju kondíciu a spálením prebytočných kalórií si vyformujete dokonalú postavu do letných plaviek. Pripravili sme pre vás výber tých najlepších miest na športovanie, ktoré si pochvaľujú mnohí "Nitránčania".

 

1. Cyklotrasa popri rieke Nitra

Azda najtypickejším a najvyužívanejším miestom na šport je cyklotrasa popri rieke. V ranných i podvečerných hodinách sa to tu hemží ľuďmi, pre ktorých je šport najlepším oddychom. Asfaltovú plochu využívajú nielen cyklisti, ale aj bežci či korčuliari. Príjemné prostredie plné zelene doplnené o prekrásny výhľad na Nitriansky hrad vás chytí za srdce tak, že sa trasa popri rieke stane vašou každodennou radosťou.

 

2. Mestský park Sihoť

Mestský park možno nazvať aj zelenou oázou uprostred rušného mesta. Obľúbený je u ľudí všetkých vekových kategórií. Na svoje si prídu bežci, cyklisti, korčuliari, ale i skateboardisti. Najmä v letných mesiacoch sa teší park veľkej návštevnosti rodín s deťmi, ktoré tu nájdu množstvo aktivít, kaviarní či detských ihrísk. Príjemné prostredie parku, ktorý dýcha nezameniteľnou atmosférou, vám dodá viac energie a pohody ako ktorékoľvek fitness centrum na svete.

 

3. Letné kúpalisko

Okrem príjemného osvieženia v podobe šiestich bazénov tu nájdete aj množstvo športových aktivít či atrakcií. Šport č. 1 je však celkom určite plávanie. Za plnej prevádzky kúpaliska počas horúcich letných dní je to však nemožné z kapacitných dôvodov, preto odporúčame vyhnúť sa víkendom a skúsiť šťastie radšej v týždni po 16.00 hod. (po 16.00 hod. platíte aj zvýhodnené vstupné 1,50 €) Ak máte chuť na iný druh pohybu k dispozícii je Nitrianska pláž tvorená zo 4 plážových kurtov určených na plážový volejbal, tenis či futbal.

 

4. Street workout ihrisko na Chrenovej

Street workout je cvičenie s vlastnou váhou bez toho, aby ste potrebovali činky či iné športové náčinie. Stačia vám k tomu hrazdy, preliezačky a bradlá, ktoré sú umiestnené na Lesnej ulici na sídlisku Chrenová. Cieľom týchto cvičení je zdravý životný štýl na čerstvom vzduchu. Keďže je ihrisko na verejnom priestranstve, je dostupné pre každého. Popri cvičení tak zároveň vzniká možnosť spoznávania nových ľudí sa a prípadnej spolupráce pri cvičení.

 

5. Borina na Klokočine

Starí Nitrančania poznajú tento kopec pod menom Šibeničný vrch/vŕšok. Tento názov ale nie je náhodný. V minulosti sa tu  konali miestne popravy, stála tu šibenica. Borina však získala neskoršie pomenovanie podľa borovíc, ktoré v horúcom počasí ponúkajú príjemný tieň. Jej turistická náročnosť nie je veľká, preto je ideálnym miestom na aktívny oddych. Rozhodnúť sa môžete pre rekreačnú prechádzku, ale aj pre beh nenáročným terénom. Oddýchnuť si môžete v Parku pod Borinou.

6. Hidepark

Projekt "Hidepark Nitra - kultúrne centrum" bol vytvorený dobrovoľníkmi, ktorí chceli nájsť miesto vhodné na zmysluplné trávenie voľného času. Postupne vybudovali verejný parčík, kde  sa cez leto odohrávajú hudobné festivaly, konajú workshopy, hrá sa petangue liga, cvičí parkour, pestuje zelenina v komunitnej záhrade, alebo si ľudia len tak čítajú knihu, venčia psov. Cez zimu sa jazdí na snowboardových jiboch. Hidepark je živý park, ktorý sa cez leto premieňa na kultúrne a športové centrum a miesto pre netradičné nápady, ktoré v meste Nitra nemali doteraz svoj priestor. Projekt funguje od roku 2010 a zastrešuje ho občianske združenie Triptych. (Zdroj: Nisys.sk)

 

7. Hokejová hala Nitra

Miesto, kde sa môžete korčuľovať na ľade aj v lete! Multifunkčná hala na Klokočine vám poskytuje bohaté možnosti ľadového hokeja alebo korčuľovania kedykoľvek na to budete mať chuť. Každú nedeľu si môžete aj v horúci deň vychutnať so svojou rodinou osvieženie v podobe korčuľovania na ľade.

Letnými športovými aktivitami si nielen prečistíte myseľ, ale urobíte aj niečo pre svoju kondíciu a fyzické zdravie. Je jedno, akému konkrétnemu športu sa venujete, pokiaľ to robíte s radosťou, vaše telo sa vám odvďačí.

 
V Centro Nitra nájdete bohatú ponuku športového oblečenia a športových potrieb.
Navštívte predajne Exisport, Belda Sport, Sportisimo a vyberte si zo širokého sortimentu určenému na akýkoľvek šport.
 
 
 
 Autor fotografií: Martin Cintula


 

logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_4f.jpg
logo_triola.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_sp-sv-vojtecha.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_ozeta-pierre-cardin.jpg
logo_gatta.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_martinus.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_gallery-men.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_obecne-siete.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_panda.jpg
logo_orange.jpg
logo_kika.jpg
logo_datart.jpg
logo_locoburger.jpg
logo_alain-delon.jpg
logo_ccc.jpg
logo_brloh.jpg
logo_gallery.jpg
logo_michell-fashion.jpg
logo_bepon.jpg
logo_lara-bags.jpg
logo_sportisimo.jpg
logo_tussi.jpg