Čo robiť, aby vám letné opálenie vydržalo čo najdlhšie?

Dátum pridania: 18. 07. 2018

Väčšina ľudí víta leto s nádejou, že sa tento rok opäť pochvália krásnym opáleným telom. Navštevujeme kúpaliská, opaľujeme sa dlhé hodiny počas dovolenky a dúfame, že nám bronzové sfarbenie kože vydrží čo najdlhšie. Realita je však často iná a naše telo sa vzdá opálenia často skôr, než by sme si to priali. Čo je potrebné urobiť, aby letné opálenie vydržalo čo najdlhšie?

Prečo opálenie vôbec mizne?

Nie je žiadnym tabu, že opálená pokožka nám dodáva sebavedomie. Okrem toho zakryje mnohé nedokonalosti, pleť zjednotí do bronzového tónu a my sa cítime o niečo atraktívnejšie ako inokedy. Ak však pravidelne nenavštevujete solárium a opaľovaniu sa oddávate len v letných mesiacoch, po krátkom čase sa z našej pokožky bronz vytratí. Dôvodom je prirodzená regenerácia kože – vrchná, opálená vrstva sa  olupuje a postupne ju nahrádza mladšia vrstva, ktorá si opálenie nezanechá.

Ak ste však už s opálením spokojní a nehodláte sa ho len tak vzdať, máme pre vás zopár tipov, ako si ho udržať čo najdlhšie:

Dodajte telu potrebné vitamíny

Pri opálení a najmä po ňom pomáha betakarotén a vitamín A. Účinne totiž proti voľným radikálom, ktoré vznikajú vplyvom UV žiarenia. Okrem iného dodávajú živiny zubom aj vlasom, zlepšujú zrak a chránia telo pred infekciami. Môžete ich konzumovať nielen v ovocí a zelenine, ale pri väčšom nedostatku aj vo forme tabliet.

Používajte krémy po opaľovaní a hydratujte

Krémy po opaľovaní majú zväčša výživný a ošetrujúci efekt, takže pomáhajú pokožke zafixovať opálenie o niečo dlhšie. Nezabudnite sa natierať pravidelne, ráno i večer, aby bola vaša pokožka hydratovaná. Vysušená stratí opálenie omnoho skôr. Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa saunám a horúcej vode – i tá z pokožky odčerpáva potrebnú hydratáciu, a to nielen zvonka, ale i zvnútra. Vhodné sú tiež hydratačné sprchové gély či telové mlieka.

Slnečným lúčom sa vystavujte postupne

Ležať štyri hodiny nehybne na slnku vám k dokonalému opáleniu príliš nepomôže, práve naopak, privodíte si len spálenie pokožky. Tajomstvo dokonalého opálenia tkvie v postupnom vystavovaní sa slnka, najlepšie v kratších intervaloch. Vyhnete sa tak navyše aj možnej alergii na slnko. 

Starajte sa pravidelne o svoje telo

Opálenie síce je krátkodobá záležitosť, no vytrvanie bronzového nádychu záleží aj od pravidelnej starostlivosti o pokožku. Minimálne pred dovolenkou alebo pred samotným opaľovaním venujte svojej pokožke peeling – zbavíte ju tak odumretých buniek. Pokožka bude vyzerať zdravšie a vďaka jej vitalite vám opálenie vydrží o čosi dlhšie.

Upravte si jedálniček

Do svojej stravy by ste mali v čase leta zakomponovať najmä vitamín E, vďaka ktorému opálenie zotrvá na vašej koži dlhšie. Odporúčame konzumovať oriešky, zelenú listovú zeleninu, ryby, vajíčka alebo obilniny. Tento vitamín je tiež zodpovedný za zdravo vyzerajúcu pleť, takže budete vyzerať sviežo a sexi.

Ďalšie tipy

  • Nezabúdajte, čím viac sa spálite, tým kratšie vám opálenie vydrží – koža sa začne šúpať a odumretú pokožku nahradí nová.
  • Počas poludňajších hodín, teda v čase najsilnejšieho slnka, sa zdržiavajte v tieni a tento čas využite na relax.
  • Vyhýbajte sa chlórovej vode. Tá pokožku vysušuje a môžu sa na nej tvoriť šupiny. Po každom kúpení v bazéne sa preto dôkladne osprchujte.
  • Pre trvácnejší efekt môžete použiť aj samoopaľovacie krémy.
  • Sprchujte sa vlažnou vodou – tá horúca totiž pokožku opäť vysušuje a opálenie zmizne tak zmizne skôr. Zabudnite tiež na drhnutie v sprche. Pokožku iba zbytočne podráždite a vaša bronzová pokožka sa začne nepekne šúpať.

 


 

logo_brloh.jpg
logo_panda.jpg
logo_scan-quilt.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_jysk.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_raiffeisen-bank.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_marionnaud.jpg
logo_prva-stavebna-sporitelna-a-s.jpg
logo_datart.jpg
logo_favab.jpg
logo_lekaren-benu.jpg
logo_tussi.jpg
logo_michell-fashion.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_kara-trutnov.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_orange.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_dm-drogerie-markt-2.jpg
logo_4f.jpg
logo_minit-bakery.jpg
logo_coffeeshop-company.jpg
logo_bijou-brigitte.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_exisport.jpg
logo_kika.jpg
logo_tantal-pizzeria-restauracia.jpg
logo_cropp-town.jpg