Kalendár podujatí: Čo vás čaká v Centre?

Dátum pridania: 14. 01. 2018

S novým rokom prichádzajú aj nové výzvy. My sme si povedali, že aj v roku 2018 chceme vytvárať Centro, do ktorého sa budete vždy radi vracať – a to nielen kvôli nákupom, ale aj kvôli príjemnej atmosfére a aktivitám, ktoré sme si pre vás počas prvého štvrťroka 2018 pripravili.

 

JANUÁR

Výstava „Maľujem lebo milujem“

Počas januára máte možnosť pozrieť si výstavu obrazov Emy Mazik. Ide o talentovanú maliarku, ktorá okrem Slovenska vystavovala svoje diela v Belgicku, Rakúsku, v Českej republike, v Slovinsku, v Taliansku a na Ukrajine. Jej výtvarným majstrom na Slovensku je akademický maliar Marián Komáček. Ema Mazik sa venuje abstraktej maľbe akrylom, ale nevyhýba sa ani novým experimentálnym technikám. Jej pestré obrazy v rámci výstavy „Maľujem lebo milujem“ si môžete pozrieť v priestore pri výťahu, oproti eskalátorom. Výstava potrvá do konca januára.

 

FEBRUÁR

Bláznivé farebné fašiangy

3. február

Február odštartujeme v Centre podujatím pre rodiny s deťmi Bláznivé farebné fašiangy. Už 3. februára sa môžete tešiť na tvorivé dielne pre najmenších, v rámci ktorých si budú môcť vyrobiť vlastné fašiangové masky. Nebude chýbať ani šašo, ktorý bude na potulkách Centrom vyrábať z balónov všakovaké zvieratká či kvety. Ktokoľvek, kto bude počas fašiangového popoludnia v nákupnom centre, sa bude môcť odfotiť a do pár minút odchádzať s originálnou fotografiou. Pripravené bude vtipné fotenie s rôznymi fašiangovými maskami a rekvizitami.

 

Valentín

14. február

Ako býva zvykom, neopomenieme ani sviatok sv. Valentína, ktorý praje všetkým zaľúbeným. Tentokrát však bude láska stelesnená vo forme maskota Lovelyho v tvare srdca, ktorý bude svojou prítomnosťou spríjemňovať nákupy všetkých návštevníkom. Každý, kto sa s ním odfotí, nielen že dostane malý darček, ale zaslaním fotografie sa môže zapojiť do facebookovej súťaže o atraktívne ceny. Pozor - hlavnou výhrou je luxusný briliantový prsteň! 

 

Global Village

17. február

Podobne ako minulý rok, aj tento rok sa rozhodlo Centro Nitra zapojiť do spolupráce s organizáciou AIESEC a poskytnúť priestor pre neformálne multikultúrne vzdelávanie mladých ľudí. Cieľom podujatia je predstavenie zahraničných krajín, zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania, búranie predsudkov a stereotypov. To všetko vo forme prezentácie stážistov o zahraničných kultúrach a ich zvykoch a tiež ochutnávky tradičných jedál z rôznych krajín.

 

Výstava obrazov

Aj počas februára si budete môcť prezrieť pôsobivé umelecké diela, tentokrát fotografie Fotoklubu pri Krajskom osvetovom stredisku v Nitre. Výstava potrvá počas celého februára. Viac informácií o výstave prinesieme už čoskoro.

 

MAREC

Mesiac knihy s Martinusom a Krajskou knižnicou Karola Kmeťka v Nitre 

17. marec 

Marec je mesiac knihy, preto niet lepšieho spojenia pre knižné podujatie, ako kníhkupectvo Martinus a krajská knižnica. Počas tohto dňa sa budú môcť deti zapojiť do tvorivých dielní, v ktorých si budú vyrábať kreatívne záložky do knihy. Nebude chýbať kurz kreatívneho písania, bábkové divadlo pre deti na motívy slovenskej ľudovej rozprávky a výstava. Deti sa tiež budú môcť zapojiť do súťaže „Moja najobľúbenejšia kniha“.

 

Veľkonočné trhy

24. - 31. marec

Koncom marca očakávame Veľkú noc, preto sa môžete aj tento rok tešiť na Veľkonočné trhy v Centre. Už tradične tu nájdete originálnych výrobcov, ktorí vám ponúknu všetko, čo by vám počas Veľkej noci rozhodne nemalo chýbať.

 

Výstava „Parta moja, parta“

Počas marca sa môžete tešiť na unikátnu výstavu Krajského osvetového strediska, v rámci ktorej bude vystavená kolekcia dobových fotografií. Tie zobrazujú ľudové kroje, v ktorých sa v 20. storočí vydávali dievčiny za svojho milého. Fotografie pochádzajú z viacerých obcí pod Zoborom, napríklad z Čechyniec, Branču či Veľkého Cetína.

 

 


 

logo_bijou-brigitte.jpg
logo_la-koliba.jpg
logo_minit-bakery.jpg
logo_diamond-beauty.jpg
logo_bata.jpg
logo_u-frantiska.jpg
logo_ok-moda.jpg
logo_soaphoria.jpg
logo_pepco.jpg
logo_belda-sport.jpg
logo_ro-ma.jpg
logo_favab.jpg
logo_music-a-cafe-nitra.jpg
logo_locoburger.jpg
logo_posta-a-pos-banka.jpg
logo_fresh-point.jpg
logo_camp-david.jpg
logo_tussi.jpg
logo_manufaktura.jpg
logo_mp3-sk-progamingshop-sk.jpg
logo_royal-press.jpg
logo_sevt.jpg
logo_tom-tailor-mustang.jpg
logo_siesticka.jpg
logo_vub-a-s.jpg
logo_d-ara-fashion.jpg
logo_iron-horse.jpg
logo_slsp-a-s.jpg
logo_mobilonline.jpg
logo_ccc.jpg